Мруть як мухи: дивні смерті сепаратистських командирів

В ніч з неділі на понеділок інтернет, і особливо український сегмент Facebook, вибухнув вигуками відвертої радості. У ліфті власного будинку в Донецьку був підірваний одіозний польовий командир «ДНР» Арсен Павлов, більш відомий як Моторола. Не буде перебільшенням сказати, що з усіх ватажків сепаратистів Павлова ненавиділи більше за інших.

Мруть як мухи: дивні смерті сепаратистських командирів
18 Жовтня 2016 11:27АТО,Головне,Політика,Статті,Україна

Ненавиділи за жорстокість, за розстріли полонених, за нахабство і впевненість у власній невразливості й безкарності. Тепер він мертвий, а хто саме заклав в ліфт вибуховий пристрій – питання відкрите. І якщо ми коли-небудь це і дізнаємося, то хіба що випадково. І, тим не менш, за останні два роки чимало лідерів бойовиків бунтівних «республік” гинули не на полі бою, а за більш ніж дивних обставин. Портал Знай.ua згадує терористів, які не дожили до справедливого суду, а також передбачає, хто може стати наступним.

Олексій Мозговий

Один з командирів «Народної міліції ЛНР”, творець батальйону «Привид», луганський бойовик, а за сумісництвом – письменник-початківець і поет-пісняр. Соратники по сепаратистській діяльності називали Мозгового останнім романтиком. Та й взагалі, вважається, що він був якраз з тих, хто воював за «Луганську народну республіку» з ідейних міркувань, а не за гроші. Може воно, звичайно, й так. Але цілком можливо, що це тільки прискорило його смерть.

Перший серйозний замах на Мозгового відбувся ще в березні 2015 року, коли був підірваний його автомобіль. Але якимось дивом сам поет-пісняр врятувався, тільки трохи осколком голову зашкодило.

Через пару місяців, 23 травня, на нього було скоєно другий замах, уже успішний. Мозговий їхав з Алчевська в Луганськ з прес-секретарем і двома охоронцями. Раптово поруч з машиною вибухнула бомба, яка виявилася «хлопавкою» для відволікання уваги. Поки пасажири автомобіля намагалися зрозуміти, що відбувається, їх розстріляли з кулеметів.

Незважаючи на те, що відповідальність за вбивство командира «Привида» взяли на себе якісь українські диверсанти з організації «Тіні», є версія, що від «останнього романтика» позбулися свої. А саме – глава «ЛНР» Ігор Плотницкий, якому норовливий Мозговий ніколи не був особливо зручний.

Олександр Бєднов

Він же – сумнозвісний терорист на прізвисько «Бетмен» і командир загону з такою ж назвою. Спочатку Бєднов служив під керівництвом Мозгового, але швидко вислужився в самостійного командира, завдяки, очевидно, досвіду, отриманому під час служби в «гарячих точках» ще в СРСР.

Коли між Плотницьким і Мозговим визрів конфлікт, Бєднов зайняв проміжну позицію, закликав «товаришів» до діалогу і полюбовному вирішення питань. Але полюбовно не вийшло. У листопаді 2014 року за наказом Плотницького Бєднова не зареєстрували на виборах глави «ЛНР». А вже 1 січня 2015 року «Бетмена» і його охоронців розстріляли з вогнеметів «Джміль» прямо в їх автомобілях.

До речі, в даному випадку верхівка «ЛНР» навіть не особливо приховувала свою причетність до вбивства. Як заявили в прес-службі Плотницького, Бєднов відмовився виконувати «законні розпорядження» Генпрокуратури «ЛНР» і був убитий при затриманні. Хоча, звичайно, виглядало це як стрільба з засідки, а не спроба арешту. Так в «ЛНР» стало черговим лідером бойовиків менше.

Павло Дрьомов

Ще одна «жертва обставин” з «ЛНР». Дрьомов був з донських козаків Миколи Козіцина, які в опозиції до керівництва “молодої республіки” перебували з самого початку. Ще в грудні 2014 року «Батя» (такий був у Дрьомова позивний) записав звернення, в якому різко висловився щодо Плотницького та його оточення, звинуватив їх у розкраданні і шкідництві, а також пообіцяв оприлюднити якусь флешку з компроматом.

Відразу після цього стало зрозуміло, що так просто цей конфлікт не вирішиться. Втім, Дрьомов командував цілих мотострілковим полком, в Луганська не заїжджав, так що підібратися до нього виявилося не так-то просто. Але загинув і він.

У грудні 2015 року Дрьомов їхав на своє власне весілля по трасі Стаханов – Первомайськ, і раптово його машина вибухнула. Як стверджував його командир Козіцин, машина була подарунком на весілля, і дарували її з вже закладеною бомбою. У будь-якому випадку, одним конкурентом у Плотницького стало менше.

Хто наступний?

Неважко здогадатися, що загадкові смерті Мозгового, Бєднова і Дрьомова безпосередньо пов’язані з боротьбою за «трон Луганській народної республіки». Всі ці польові командири, так чи інакше, були в конфлікті з Ігорем Плотницким, за що, мабуть і поплатилися.

Ігор Плотницкий

Моторола керував бойовиками в «ДНР» і, на перший погляд, до Луганська ніякого відношення не мав. Але якось так збіглося, що убитий був Павлов саме після своєї поїздки в «ЛНР». Де, за деякими відомостями, чи то допомагав Плотницькому «зачищати» ряди від можливих зрадників, чи то за наказом Кремля намагався заспокоїти ватажків «ЛНР», що дійшли до відкритої війни між собою.

Стало видно, як сильно після смерті найближчого соратника занервував відомий терорист Михайло Толстих на прізвисько Гіві. Тим більше, що рік тому на нього на нього вже намагалися робити замах, причому саме за допомогою бомби в машині.

Гіві

Та й Ігорю Стрєлкову і Миколі Козіцину, що встигли виїхати в Росію, теж рано ще розслаблятися. Якщо хтось взявся усувати найодіозніших «героїв Новоросії», то навряд чи територія РФ – надійне укриття. Після повідомлення про смерть Мотороли навіть з’явилася новина, що Стрєлков поранений невідомими в під’їзді свого будинку. Виявилося, що фейк. Але про загибель Мотороли теж було чимало фейків, поки в один прекрасний момент це не стало правдою.

Автор матеріалу: Олексій Киштимський

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.