Мін’юст оприлюднив список програних справ у євросуді і суми багатомільйонних компенсацій

Україна з початку 2016 року виплачувала компенсації по 90 судових справах, які розглядав Європейський суд з прав людини.

Мін'юст оприлюднив список програних справ у євросуді і суми багатомільйонних компенсацій
22 Березня 2017 16:34Cуспільство,Головне,Кримінал,Статті

У 2016 році Україна виплатила 300 млн. євро та понад 12 млн грн  за програні справи у Європейському суді з прав людини. Про це свідчить офіційна відповідь Міністерства юстиції України, яка потрапила «Главкому».

Кошти сплачено по 90 програних судових справах.

Найбільшу суму відшкодування моральної та матеріальної шкоди у справі «Агрокомплекс проти України» отримало ПрАТ «Науково-виробниче об’єднання «Агрокомплекс» на суму 697,6 млн. грн (27 млн. євро). З них у 2016 році – 154 млн. євро і 5,4 млн. грн.

Детальніше про цю справу можна прочитати тут 600 миллионов за продажный суд. Украину заставили выплатить суперштраф

У справі «East/West Alliance Limited проти України» сплачені суми відшкодування становили 138,3 млн. євро і 4,8 млн. грн. Як відомо, ірландське підприємство East/West Alliance Limited, що знаходиться у Дубліні із представництвом в Україні, було позбавлено належних йому шести літаків Ан-28 та восьми літаків Л-410 у надзвичайно свавільний спосіб всупереч принципові верховенства права.

У справі «Щічка та інші проти України» відшкодовано 16,9 млн. євро та 573 тис. грн. Рішення євросуду стосується 572 громадян України.

Справа «Тихонова та інші проти України» витягнула з бюджету України 10,6 млн. євро і 383 тис. грн. компенсацій. Євросуд задовольнив вимоги позивача, який поскаржився на вибиття працівниками міліції показів з метою отримання визнавальних показів щодо вбивства.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.