Львівський «Простір Синагог» номінували на премію ЄС із сучасної архітектури

Простір Синагог став одним з номінантів на премію Європейського Союзу з сучасної архітектури – премію Міс ван дер Рое. Проект з України потрапив у список номінантів уперше.

Львівський «Простір Синагог» номінували на премію ЄС із сучасної архітектури
12 Січня 2017 14:51Cуспільство,Головне,Культура,Статті

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив Центр міської історії, пише Львівська газета.

Проект «Простір Синагог» є ініціативою для вшанування історії євреїв у Львові та кращого розуміння спільної міської історії і спільної спадщини самими львів’янами і гостями міста. Архітектором проекту є Франц Решке , який став переможцем міжнародного архітектурного конкурсу зі вшанування місць єврейської історії у Львові, а також Софі Янке, яка є в авторкою інсталяції «Увіковічнення». В доопрацюванні проектної документації брав участь український архітектор Юрій Столяров.

Премія була заснована Фондом Міс ван дер Рое та Європейською комісією в 2001 році. Її присуджують один раз на два роки за проекти втілені в цей період. Завданням премії є досягнення розуміння трансформацій і формування європейського середовища, відзначення інновацій в галузі архітектури (як концептуальних, так і будівельних), і привернення уваги до важливих вкладів європейських професіоналів у розвиток нових ідей. Після оголошення номінантів, жюрі конкурсу відбирає шортліст з сорока проектів, а потім і п’ятьох фіналістів.

Нагадаємо, торік у вересні у Львові відкрили меморіальний комплекс «Простір Синагог». Наразі львів’янам і гостям представили лише першу частину проекту – законсервовані залишки синагоги «Золота Роза», помарковану територію Будинку Навчання, які були знищені під час Другої світової війни, та меморіальну інсталяцію «Увіковічнення» із цитатами мешканців Львова та людей, пов’язаних з містом, які були євреями.

У 2017-2018 році планується початок робіт на ділянці Великої міської синагоги

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.