Львівська міськрада завтра збереться на позачергову сесію через сміття

Завтра, вранці 19 січня, Львівська міськарада збереться на позачергову сесію, аби розглянути питання сміттєвої проблеми в місті.

Львівська міськрада завтра збереться на позачергову сесію через сміття
18 Січня 2017 22:54Cуспільство,Головне,Статті

Відповідне повідомлення отримали депутати сьогодні ввечері.

Про це на своїй сторінці у Facebook голова фракції Укроп Ігор Телішевський.

В порядку денному значиться лише одне питання – стосовно критичної ситуації із накопичуванням твердих побутових відходів в місті.

Нагадаємо, в травні 2016 року на Грибовицькому сміттєзвалищі, яким Львів користувався більше 50 років, сталася масштабна пожежа та зсув сміття, які забрали життя трьох рятувальників і одного працівника ЛКП «Збиранка», яке і обслуговувало сміттєзвалище.

Після цього сільські ради сусідніх сіл, на території яких і знаходився полігон, остаточно закрили його для прийому ТПВ. З того часу львівське сміття розвозили по різних областях – Київ, Дніпро, Миколаїв та інші. Системного вирішення питання захоронення чи переробки сміття у Львові за 8 місяців не з’явилось і останнім часом ситуація лише погіршувалась – сміття все рідше вивозиться з майданчиків у місті. Міська влада звітує про переповнення близько 20% майданчиків, однак в соцмережах мова йде про набагато більшу кількість.

Раніше міська влада заявляла про плани пресувати сміття і нібито вже домовилась про це з фірмою «Грінера», яка віддала закуплені пресувальні лінії в оренду ЛКП «Львівспецкомунтранс». Журналісти та активісти звертали увагу на сумнівну прозорість проведеного тендеру.

Сміттєсортувальну лінію планували встановити на території колишнього заводу «Сільмаш» між мікрорайонами Рясне, Білогорща та Левандівка. Місцеві мешканці активно виступили проти таких планів, бо не вірили, що сміття на території не буде збиратись. Тому вирішення питання відклали.

Часто розгляд «сміттєвих питань» супроводжується бійками і штовханиною.

Раніше Прометей писав про дивну закономірність між станом на сміттєзвалищі і станом здоров’я мешканців Львова і навколишніх сіл.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.