Львів: корупція тепер і в смітниках?

У центрі Львова появились нові сучасні смітники, що не могло не привернути уваги як мешканців міста, так і журналістів. Практично одразу місцеві ЗМІ почали шукати інформацію - хто, звідки і як?

dsc5174-c1d9d2529d3bd00a0bdd4eaa063bed91
10 Грудня 2016 14:53Головне,Львів,Політика,Статті

Як виявилось, Галицька районна адміністрація провела тендер на вивіз та утилізацію сміття в районі. Згідно результатів конкурсу, тендер виграла фірма «Грінера Україна», засновником якої є Богдан Михалусь.
«Грінера» була створена Михалусем ще у далекому 2007 році і з того часу чекала на свій вдалий вихід. Перша спроба заробітку на смітті була приблизно у 2008 році в Києві, проте невдала.
Тепер «Грінера» засвітилась у Львові. І при цьому особа самого Михалуся викликала найбільше обурення.
А річ у тому, що він перебував на посаді позаштатного радника мера міста. Ще не так давно, на дискусії «Екологічні проблеми у Львові. Швидкі та довгі рішення», Богдан Михалусь сам представився журналістам як радник Андрія Садового із питань інфраструктури. Проте зараз, як пишуть громадські активісти, інформація про Михалуся із головного сайту міста зникла. Попри це, у внутрішньому пошуку на сайті ЛМР все ще вибивають результати. За одним із цих результатів, ми можемо дізнатись, що станом на 30 травня 2014 року Михалусь був у рядах радників Андрія Садового. Зважаючи на те, що вищезгадана дискусія датувалась квітнем 2016 року, можемо зробити висновок, що Богдан Михалусь мінімум два роки був близьким до Андрія Садового. До тих пір, поки не вирішив зайнятись своєю фірмою.
Дана ситуація, а точніше близькість Михалуся до мера міста і його виграш конкурсу, виглядає як приватний інтерес. Хоч дане явище і важко доказати, оскільки Андрій Садовий не брав участь у конкурсній комісії. Однак все ж дещо цікаве у цій справі можна знайти.
На прес-конференції, яка відбулась 7 грудня, голова Галицької адміністрації Ірина Іванчина кілька разів зазначила, що конкурс відбувався відкрито і прозоро. Будь – хто міг прийти в актовий зал Галицької адміністрації та поспостерігати за визначенням переможця.
Але от що дивно, на сайті публічних закупівель «Prozzoro», вказано і про тендер, який не відбувся через те, що заявку подав лише один учасник – «Грінера Україна». Виходить, що визначити фірму, яка займатиметься вивозом сміття із центру міста відкритим методом ЛКП «ЛЬВІВСПЕЦКОМУНТРАНС» не змогло. А от провести конкурс, про який ніхто не чув – це будь – ласка. Одразу і три учасники знайшлись, і переможець, який оперативно, через два дні, вже розпочав свою діяльність.

Катя Бенюк, спеціально для Прометея.

Львів: корупція тепер і в смітниках?

Львів: корупція тепер і в смітниках?

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.