Львів: боротьба проти незаконного виселення родини Просолович триває

16 cерпня у Львові виконавча служба хотіла виселити матір-одиночку з її квартири. Причиною насправді незаконного виселення є махінації чорних рієлторів, які вишукують одиноких людей та продають їхні квартирі. Однак, зі слів небайдужих активістів, Галина Просолович стала жертвою поліцейських махінацій з житлом.

Львів: боротьба проти незаконного виселення родини Просолович триває
18 Серпня 2016 14:38Cуспільство,Головне,Кримінал,Статті

Насправді, вся ця історія тягнеться не один рік.

«П’ять років тому шахраї підробили документи і незаконно виписали неповнолітнього хлопця з квартири, приватизували її і зробили на себе заповіт. «Правопохоронці» ж саботували розслідування. Протягом останнього року з перемінною успішністю велись суди. І от зараз ми знову стикнулись із виселенням», – коментує Микита Міхно, громадський активіст.

За цей час пані Галина оббила пороги не одного суда, чиновника і райвідділка, а отримувала переважно стандартні відписки. Річ у тім, що наші правоохоронні органи зовсім не зацікавленні у цій справі. Точніше, у її розкриті.
Як стало відомо, в останній момент було скасовано виселення жінки і її сина, однак відповідні служби не надто охоче поділились цією інформацією із активістами.
Попри це, ГО «Народна Дія» та ГО «Автономний Опір» вирішили прибути на Хорватську, 8, де проживає жінка. Річ у тім, що всі ці події останнім часом зацікавили і так званих «тітушок», які минулого року вже відзначились у темі виселення пані Галини.
Тоді, рік тому, замість виконавчої служби два дні у сусідній квартирі вичікувала група молодиків, якими керував Андій Борейко, в минулому відомий як помічник скандального «свободівця» Юрія Михальчишина.

Тітушка Андрій Борейко та Юрій Михальчишин

Далі текст Галини.

«Все що описано нижче і все чого вдалося досягти, відбувалося завдяки неймовірним зусиллям активістів Народної Дії та Автономного опору. Рік, загалом, вдався плідним та веселим. Здебільшого усі веселощі починалися з порогу поліції, прокуратури та суду. Після минулорічного нічного розбійного нападу, слідча потерпілими визнала бандитів. Коли нарешті визнала нас потерпілими, то розбійний напад для неї видався дрібним хуліганством. Фігуранта справи, відомого усім Борейко А., слідча шукала, але досі не може знайти, бо у Льваві є п’ять Борейко. Щоправда, від неї вже це не вимагається, тому що суд визнав її бездіяльність.
В Шевченківському суді заяву про перегляд справи за нововиявленими обставинами розглядали більше пів року, суддя чотири рази надсилав вимоги в поліцію передати йому матеріали кримінальної справи, відповіді не отримав, справу закрив. На наступний день в поліції радісно повідомили, що нарешті отримали лист з суду з вимогою передати кримінальну справу. Апеляційний суд з нами довго не панькався, отримавши один відвід судді, справу закрили і через пару днів апеляційний суд майже повним складом подав в відставку. Крім підробленої виписки дитини в повітря взнаємо і про інші порушення. Покійна заповіла неіснуючу квартиру, там же нотаріус склала Заповіт. Восьмий місяць та ж сама бездіяльна слідча разом з двома прокурорами ловлять нотаріуса. Іншим нотаріусом видано Свідоцтво про право на спадщину за нікчемним заповітом на два тижні раніше шестимісячного терміну встановленого законом, квартира виросла, як панцир черепахи на 6 м.кв. по площі і на метр в висоту і т.д. Цього нотаріуса ті ж самі ловці теж не можуть злапати. Крім того, нам вдалося знайти клад – «Тимчасову інструкцію», з якої знято гриф «секретно», згідно якої паспортисти не мали право виписувати людину в повітря. Якщо бомжі про це взнають, почнеться апокаліптичне «повстання мерців». В квітні подали в суд, справа ще толком не розглядалась. Перше засідання суддя відклала через п’ятиденну «нарадчу кімнату». Перебуваючи в «нарадчій», винесла декілька Ухвал по інших справах, за що отримала від нас відвід і скаргу в ВККС за порушення таємниці «нарадчої кімнати». Потім в системі електронного розподілу суддів завівся вірус, комп’ютер вперто призначав тих суддів, які вже мали відношення до справи, і змушені були брати самовідвід. Насправді, все дуже сумно, коли усвідомлюєш, наскільки людина не захищена державою і знищується системою. Лише спільними зусиллями із справедливими чесними та відважними людьми можна протистояти беззаконню».

Наразі, Галина Просолович із сином та групою активістів перебуає в очікувані чергових провокацій.

Катя Бенюк, спеціально для Прометея.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.