ЛМР хоче змінити Генплан забудови міста

10 серпня в приміщенні Львівської міської ради відбулись громадські обговорення щодо змін до генерального плану міста.

ЛМР хоче змінити Генплан забудови міста
11 Серпня 2016 17:26Cуспільство,Головне,Статті

Ще напередодні у соціальних мережах громадські активісти висловили свої підозри щодо даного дійства.

Так, антизабудовна діячка Олеся Дацко писала у мережі Фейсбук, що львівська влада фактично займається злочинними діями.

«СТ.17 ЗУ «Про регулюванння містобудівної діяльності» п. 6. Рішення про розроблення генерального плану приймає відповідна сільська, селищна, міська рада.
Аналогічна процедура прописана і для корегування генплану.
Прошу мені пояснити, на якій підставі управління архітектури ініціює, а відділ громадського парнтерства проводить (читай, неефетивно використовує робочий час) громадське обговорення проекту завдання на виготовлення містобудівної проектної документації «Внесення змін до генерального плану м. Львова з пропозиціями планування в межах містобудівної системи «Великий Львів»?
Львівська міська рада не приймала рішення про корегування генплану! Принаймні, у переліку рішень ЛМР я такого не знайшла», – йдеться у коментарях активістки.

Зустріч пройшла у великій сесійній залі, де зібрались близько сотні небайдужих мешканків та активістів.

Доповідачами на обговореннях були О. Файфурка, начальник відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» та В. Дубина, начальник АПМ-2 ДП ДІПМ «Містпроект».

У своїх доповідях представники даної ініціативи намагались пояснити та представити структуру проекту, вимоги та завдання до нього.

У відвідувачів була низка зауважень щодо неконституційності деяких вимог до проекту та до питання рекультивації Грибовицького сміттєзвалища і розміщенні нового кладовища.

Крім того, у активістів виникли питання щодо майбутнього тендеру виконавців проекту, адже у регламенті обговорень чомусь вже вписаний «Містпроект». Доповідачі зауважили, що у регламенті можливі помилки і не все написане відповідає дійсності.

Протягом зустрічі мешканці піднімали загалом проблематику незаконних будівництв. На думку деяких присутніх, саме цією темою у першу чергу повинні займатись у ЛМР та забезпечувати дотримування законодавства. Лише після цього можна ініціювати якісь зміни.

Слід зазначити, що громадське обговорення не є співставним до громадського слухання і не має правового статусу. Саме тому небайдужим львів’янам не зовсім зрозуміла доцільність даної події. Організатори все ж запевнили, що в подальшому будуть проводитись зустрічі у правовому полі.

Загалом, як зазначив Юліан Чаплінський, не факт, що даний проект буде реалізовано, і сьогоднішня подія несе дорадчий характер, оскільки влада хоче вияснити позицію та думки громадськості.

Катя Бенюк, журналістка інформаційного порталу Прометей, громадська активістка

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.