Культура та анархізм: інтерв’ю із тату-майстром Веремієм

Культура татуювань стала широко популярною в останні роки. Не оминула ця мода і українську молодь, яка масово почала прикрашати своє тіло зображеннями різного стилю.

Львівський тату-майстер Ярослав Веремій
22 Липня 2016 20:03Cуспільство,Головне,Культура,Статті

Є чимало суперечок щодо того, чи відноситься ця мода до культурних процесів. Про це і про багато іншого ми поговорили з юним тату-майстром на прізвище Веремій. Хлопець переїхав до Львова і ділиться із нами своїми враженнями про наше місто.

Прометей :Ярослав, звідки ти родом?
Веремій: Я з Нікополя – міста на березі Каховського моря, як у нас кажуть. Нічого там не має, окрім заводів.

П: І саме тому ти звідти поїхав?
В: Так. Культури там- нуль! Попрацювали і пішли побухали. І так по колу. Там багато кафешок і нічних клубів як раз для такого життя.

Львівський тату-майстер Ярослав Веремій

П: А як ситуація із тату-культурою?
В: Там вона знаходиться ще в 90-х роках – ієрогліфи, написи… Все надто «древнє».

П: Тобто тобі доводилось братись і за такі побажання клієнтів?
В: Я старався просвіщати людей. Приходять і кажуть «я хочу ось це», а я їм пояснюю, що це взагалі нікуди не годиться, не треба так робити і це не красиво. Я в день по кілька тисяч картинок передивляюсь і знаю, що варте уваги. Що круто, а що ні.

П: І люди прислухались?
В: Так. Як правило, всі ці клієнти ставали друзями і наше спілкування переходило на новий рівень.

П: А у Львові інакше?
В: Мені давно подобається це місто і тут є вже бажаючі набивати тату у мене.

П: Який тут рівень культури татуювання? Різниться від Нікополя?
В: Тут ситуація інша. Люди більш обізнанні, тут більша конкуренція і є до чого рости мені.

П: До речі, таке питання: ти вважаєш тату культурою?
В: Так. А до чого ж це можна віднести?

Львівський тату-майстер Ярослав Веремій

П: От дивись, загальне враження від тату – це наколка, тюремна фішка наче. Не так наше покоління, як попереднє до культури це все не відносило.
В: Ну це і не було культурою тоді. Зараз майстри можуть набивати роботи Сальвадора Далі, а це вже мистецтво. Тільки на тілі.

П: Це тобі не нагадує ситуацію з графіті? Раніше до цього теж ставились як до вандалізму.
В: Нагадує, але це не зовсім то. Тату – це ще і біль, кров і т. д. Це реально важко. Малювати на папері чи стіні це одне, а малювати на шкірі, коли людина може поворухнутись, врахувати округлість тіла та розтягування шкіри – це вже зовсім інше інше.

П: А траплялись у твоєму досвіді якісь конфузи?
В: Так. Був один конфуз, коли ще тільки починав цим займатись. Набивав напис (я їх ненавиджу) і ми зробили все за ескізом хлопця, а потім дивимось – там букви однієї нема.

Львівський тату-майстер Ярослав Веремій

П: І яка його реакція?
В: Та все добре. Він така людина трешова і йому нормально було.

П: А що тобі сказали батьки, коли ти повідомив їх, що збираєшся займатись саме татуюванням?
В: Мама у мене більш-менш прогресивна. Казала тільки, щоб я на собі багато не робив їх (сміємось), але ж хто маму слухає.
А всі інші… у них надто старі погляди. Вони не бачать у цьому культури, бо вони взагалі нічого не бачать: робота зранку до вечора. Та і потреби у них досить примітивні. Саме тому я в принципі і не питав нікого дозволу, наприклад, чи можна мені займатись музикою, татуюванням. Зазвичай, мене відправляли на завод, словесно.

П: Одним словом, ти не бачив там шляху для особистого розвитку.
В: Так. От тату дає можливість подорожувати. Є вільний графік і можна кудись поїхати, обмінюватись досвідом.

П: Львів не розчаровує в цьому плані?
В: Ні. Взагалі тут круто. У нас там більш якась пострадянська свідомість – головне на когось покричати, нахамити. Тут все культурніше, цікавіше.

П: Як реагуєш на погляди посторонніх людей? На тобі, як не як, досить багато татуювань.
В: Я вже не звертаю уваги на це. Я до такого звик ще з років 14-ти, коли в моєму житті з’явився панк-рок.

Львівський тату-майстер Ярослав Веремій

П: Я от бачу у тебе знак анархії на руці. У тебе є якийсь конкретний світогляд?
В: Є. Мої політичні погляди фактично не змінюються, а вдосконалюються. Тобто мій анархізм вдосконалюється. Конкретно назвати себе анархістом не можу, але є загальний напрямок по якому я йду, а решта – нюанси. Грубо кажучи «без володарів, царів і богів». Хоча це вже застаріле гасло, зараз технічний прогрес, автоматизація і т.д.

П: На руці у тебе зображений Жак Фреско. Як ти ставишся до проекту «Венера»?
В: Ну це що він говорить – це анархізм, але в новій обгортці.

П: Із такими поглядами не страшно жити у Львові? Про Львів багато чуток ходить, наче тут колонами ходять хлопці правих поглядів.
В: Ні! Так, Львів вважають консервативним містом, але у нас так само нібито всі праві. До мене приходили на сеанс люди із такими поглядами.

П: А як вони реагували на твій знак анархії?
В: Та ніяк. Питались чи я анархіст, я відповідав, що так. Я от їх запитую, чи дійсно вони вважають, що проблема українців у інших расах, а вони такі «та ні, я просто на футбол ходжу». Це мода.

П: На твою думку, стереотипи про Львів виправдовують себе?
В: Ні… .Відсоток людей, який робить картинку для от цих стереотипів настільки малий, що на фоні загальному воно мало значить.

П: Мабуть, останнє запитання: які подальші плани?
В: Життя покаже. А взагалі розвиватись і вчитись. Я от хочу освоїти ідеально стиль реалізму і пробувати ставати кращим у своїй професії. А де би я хотів жити? Та всюди. Плани в найближчі роки – «обкатати» всю планету. Хоча ні, не всю. Деякі міста мені не подобаються, як от Москва, Пекін і інші. Мені природа більше подобається, ніж архітектура. Хоча саме Львів цим і заманив.

Записатись на сеанс до тату-майстра Веремія або просто поспілкуватись з ним про політику та культуру можна через особисті сторінки майстра в соцмережах.

Facebook, ВКонтакте.

Спілкувалась Катя Бенюк,
спеціально для Прометея.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.