Кримське загострення: 5 випадків, коли військові Росії змусили нервувати світ

У Москві вважають потенційною загрозою військові навчання України на власній території біля західного узбережжя Криму.

Кримське загострення: 5 випадків, коли військові Росії змусили нервувати світ
30 Листопада 2016 22:23АТО,Головне,Крим,Політика,Статті

Факти ICTV згадали випадки, коли військові маневри Росії викликали стурбованість не тільки Києва, а й усього світу.

Нагадаємо, 1-2 грудня Україна проведе ракетні стрільби над Чорним морем. Росія відреагувала на ці наміри вкрай гостро.

Лютий, 2015 рік

Москва почала раптові масштабні навчання ракетних військ стратегічного призначення. Участь взяли більше 30 полків ракетних військ у 12 регіонах Росії.

У НАТО відреагували на такий маневр стурбовано.

– Раптові, непередбачувані і несподівані військові маневри сприяють нестабільності, – сказав тоді генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Серпень,  2016 рік

Росія проводить позапланові перевірки боєготовності перед масштабними навчаннями Кавказ 2016. Пентагон був занепокоєний присутністю російських військових біля українських кордонів.

В Україні навіть Петро Порошенко підтвердив прогнози можливого вторгнення Росії:

– Повномасштабного військового наступу РФ ми не виключаємо. Ми готові, наші збройні сили, відбити напад на сході, і з Криму.

Багато військових та експертів тоді всерйоз допускали, що може початися повноцінна війна Росії з Україною. Факти ICTV тоді зібрали 15 думок про можливий наступ Москви.

Жовтень, 2016 рік

У Варшаві занепокоїлися через ракетні комплекси Іскандер-М, які Росія перекинула до Калінінградської області, яка межує з Польщею та Литвою.

Спочатку ця інформація про військові маневри з’явилася у ЗМІ. Пізніше це підтвердили у Мінобороні РФ.

Вересень, 2016 рік

Стартували масштабні військові навчання Кавказ 2016 на півдні Росії. За даними МЗС України, Москва тоді зосередила на південно-західному напрямку 100-тисячне військо, близько 2,5 тисяч одиниць бойової техніки, 60 кораблів, а також 400 літаків та вертольотів.

У Міністерстві закордонних справ України були занепокоєні.

– Відверто провокаційний характер дій РФ зводить нанівець міжнародні зусилля по стабілізації ситуації на Донбасі, загрожує регіональній стабільності, – сказали тоді в українському дипломатичному відомстві.

Листопад, 2016 рік

Біля кордонів України Міноборони Росії підняли за тривогою 20-ту загальну військову армію Західного військового округу, яка перебувала у Воронежській, Брянскій та Белгородській областях.

У російському оборонному відомстві заспокоювали Захід, що війська підняті за навчальною тривогою у рамках командно-штабного тренування.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.