Космічні мандри: унікальна екскурсія Плутоном і Хароном від NASA

Топографічний рельєф перебільшений в два-три рази в цих фільмах, щоб підкреслити топографію.

Космічні мандри: унікальна екскурсія Плутоном і Хароном від NASA
17 Липня 2017 14:39Головне,Мультимедіа

Вчені місії New Horizons на основі фотографій, отриманих апаратом під час прольоту над поверхнею карликової планети, створили відео Плутона і Харона, що дають змогу розглянути всі особливості поверхні небесних тіл. Відео опублікували на сайті NASA, повідомляє 112 Україна.

В агентстві так описують політ над Плутоном: «Ця драматична естакада Плутона починається над гірськими землями до південного-західу від великої площі азотної крижаної рівнини, неофіційно названої «Супутник Планітіа». Глядач спочатку проходить через західну околицю Супутника, де він межує з темною, кратерною місцевістю Ктулху Макула, з масивними гірськими хребтами, розташованими на рівнинах праворуч. Екскурсія переміщається на північ, проходячи повз міцного і розламаного високогір’я Вояджер-Терра, а потім повертається на південь по Піонер-Терре, яка показує глибокі і широкі ями. Закінчується над клинком місцевості Тартар-Дорса на далекому сході від півкулі».

А в описі Харона йдеться: «Не менш захоплюючий політ над Хароном починається високо над півкулею. Нові обрії видно з близької відстані, потім по глибокому широкому каньйону Сереніті Часма. Огляд пересувається на північ, проходячи через кратер Дороті Гейл і темний полярний капюшон Мордора Макули. Політ потім повертає на південь, покриваючи північну місцевість Оз-Терра, і закінчується на плоских екваторіальних рівнинах Вулкана Планум і «плавних горах» Кларка Монтеса».

У NASA зазначають, що топографічний рельєф перебільшений в два-три рази в цих фільмах, аби підкреслити топографію: кольори поверхні Плутона і Харона також були розширені, щоб підкреслити деталі.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.