Конфлікт інтересів, або Чому наші чиновники люблять «футболити»?

Вчора у Львові у межах просвітницької кампанії НАЗК і Програми розвитку ООН відбувся захід, присвячений конфлікту інтересів у антикорупційному законодавстві.

Конфлікт інтересів, або Чому наші чиновники люблять «футболити»?
6 Грудня 2016 18:17Головне,Львів,Політика,Статті,Україна

Зустріч відбулась у антикафе «Коммуна». Туди завітали як журналісти, громадські діячі, так і помічники народних депутатів, що показує багатовекторність заходу.
Лекцію вела представниця проекту «Ейдос» – центр політичних студій та політики, яка розповідала про стару дискредитовану систему влади і нові починання.
Крім того, лекторка зазначила, що суспільство проявляє інтерес, і контролюючі органи почали працювати краще. Так, до прикладу, якщо раніше з позовами до суду звертались за рік не більше 400 людей, то за перше півріччя 2016 року вже є 1600 позовів.
Попри це, звичайно, досі існує таке явище, як «відфутболювання».
«Улюблений спорт наших чиновників, напевно, футбол. Вони дуже люблять футболити», – коментують на зустрічі.
Причиною цьому, зокрема, є і необізнаність самих чиновника, якого може зачепити «конфлікт інтересів» – тобто приватний інтерес. Зі слів доповідачів, практично всюди вони стикаються з банальним незнанням. Це, у свою чергу, приводить до незаконних дій.

Конфлікт інтересів, або Чому наші чиновники люблять «футболити»?

На думку виступаючих, дуже добре, що на такі зустрічі приходять журналісти, адже вони мають можливість впливу на чиновників, про яких пишуть.
Щодо відповідальності перед законом, то на чиновників, які не повідомили про конфлікт, чекає адміністративна відповідальність та штраф. Крім того, на них складається протокол про корупцію, що в майбутньому може привести до звільнення. До цього може додатись і дисциплінарна відповідальність.
От із депутатами все трішки складніше. Оскільки не існує вузького поняття «приватних інтересів», цим наші обранці люб’язно користуються. В принципі, як і чиновники.
Ще одна проблема, що питання конфліктів інтересів розглядаються у звичайних судах, а не в антикорупційному, де під розгляд попадають лише кейси, надані НАБУ.
На останок, при розгляді випадків, що мають характер приватних інтересів, всі дійшли висновку, що роботи ще надто багато – і в законотворчій діяльності, і в просвітницькій.
Загалом же, такі зустрічі проводяться по всіх містах України, як із працівниками державного апарату, так і з громадськістю.

Катя Бенюк, спеціально для Прометея.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.