Комітет Ради підтримав зміни до закону про звільнення контрактників

Профільний комітет ВР підтримав зміни президента до закону щодо звільнення контрактників ЗСУ.

Комітет Ради підтримав зміни до закону про звільнення контрактників
11 Жовтня 2016 13:30Cуспільство,Головне,Статті

Парламентський комітет з питань національної безпеки і оборони підтримав пропозиції президента до закону №4689, який дозволяв військовослужбовцям, які вже уклали контракти зі Збройними силами України під час дії особливого періоду, переукласти контракт строком на 6 місяців, а при закінченні контракту звільнитися з лав ЗСУ. Про це повідомили в інформаційному управлінні апарату Верховної Ради, пише Главком.

Як зазначається, у своїх пропозиціях Глава держави вказує, що за законом, що надійшов на підпис, право на звільнення з військової служби у ЗСУ одночасно набудуть близько 57 тис. військовослужбовців, що може негативно вплинути на обороноздатність країни.

«Адже сьогоднішні темпи прийняття громадян України на військову службу за контрактом не дадуть змоги у найближчій перспективі повноцінно замінити звільнених військовослужбовців. До того ж, більшість військовослужбовців, яких буде прийнято на військову службу за контрактом, не матимуть досвіду та відповідного рівня підготовки при веденні бойових дій», – йдеться у повідомленні.

Народні депутати, враховуючи необхідність забезпечення належного рівня обороноздатноті держав та збереження бойового потенціалу Збройних Сил, ухвалили рішення підтримати пропозицію президента України.

Нагадаємо, Президент Порошенко ветував закон щодо дострокового звільнення контрактників ЗСУ.

Документ передбачав, що військовослужбовці, які підписали контракт зі ЗСУ, під час дії особливого періоду, отримують право переукладати контракт терміном на 6, 8 або 12 місяців. Також вони мають право достроково припинити його дію, або ж по завершенню терміну служби звільнитися зі Збройних сил України.

Закон також дозволяє військовослужбовцям, які підписали контракти в період проведення АТО, «до завершення особливого періоду розірвати або знову підписати контракти».

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.