Коломойський і Боголюбов судитимуться з НБУ та Приватбанком

Кіпрська компанія Triantal Investments, що належить бізнесменам Ігореві Коломойському і Геннадію Боголюбову, 22 травня подала два позови в Окружний адміністративний суд Києва проти Національного банку, Міністерства фінансів і ПриватБанку.

Коломойський і Боголюбов судитимуться з НБУ та Приватбанком
30 Травня 2017 18:12Cуспільство,Головне,Кримінал,Статті

Про це йдеться в матеріалах суду, повідомляє Страйк.

Triantal Investments володіла 16,8% акцій ПриватБанку до його націоналізації.

Подробиць позову поки що немає, відомо лише, що компанія вимагає визнати незаконними дії відповідачів і зобов’язати їх вчинити певні дії.

Суд призначив засідання за позовом компанії на 27 липня.

У цей час в судах також перебувають позови шести віргінських компаній Camerin Investments LLP, Sunnex Investments LLP, Tamplemon Investments LLP, Berlini Commercial LLP, Lumil Investments LLP, Sofinam Investments LLP, які судяться з ПриватБанком щодо розблокування своїх коштів.

Нагадаємо, що ПриватБанк довели до неплатоспроможності і врятувати його вдалося тільки за рахунок втручання держави.

За оцінкою Національного банку, 100% корпоративного портфеля ПриватБанку перед націоналізацією становили інсайдерські кредити, тобто видані структурам, пов’язаним з колишніми акціонерами, основні з яких – це Коломойський і Боголюбов.

Протягом переговорів про націоналізацію ПриватБанку уряд погодився реструктуризувати кредити Коломойського і Боголюбова на 10 років із поквартальною виплатою відсотків. При цьому до 1 липня 2017 року колишні акціонери повинні довнести застави за цими кредитами.

В іншому разі Коломойському і Боголюбову може загрожувати кримінальна відповідальність. ПриватБанк довели до неплатоспроможності, а законодавство України передбачає дуже серйозну відповідальність за такі дії. Максимальна санкція статті 218-1 Кримінального кодексу – позбавлення волі на термін до 5 років.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.