Кабмін пропонує залишити стипендії найуспішнішим та малозабезпеченим студентам – проект бюджету

Кабінет міністрів пропонує розділити стипендіальний фонд у 2017 році на дві частини, спрямувавши на виплату академічних стипендій кращим студентам 2,84 мільярда гривень, а на виплату соціальних стипендій студентам з малозабезпечених сімей – 2,98 мільярда гривень.

Кабмін пропонує залишити стипендії найуспішнішим та малозабезпеченим студентам – проект бюджету
18 Вересня 2016 15:01Cуспільство,Головне,Статті

Про це йдеться в презентації проекту державного бюджету на сторінці прем’єр-міністра Володимира Гройсмана у Facebook, повідомляє УНІАН. У презентації наголошується, що в системі визначення стипендіатів відбудуться зміни. Так, академічні стипендії призначатимуться за рейтингом успішності студентів від Міністерства освіти, тоді як сьогодні стипендію отримують всі, чий середній бал успішності становить 4.0 і вище. Соціальні стипендії отримуватимуть діти з малозабезпечених сімей, визначатиме яких, виходячи з доходів родини, Міністерство соціальної політики.

Кабінет міністрів пропонує збільшити витрати держбюджету на виплату стипендій у 2017 році на 576 мільйонів гривень – до 5,8 мільярда гривень. Міністерство фінансів пропонувало в 2017 році зменшити кількість академічних стипендій, що виплачуються студентам за успішність, і збільшити кількість стипендій, виплачуваних студентам з малозабезпечених сімей. За словами міністра фінансів Олександра Данилюка, сьогодні 70% студентів, що навчаються на бюджеті, отримують стипендії, які видаються всім, у кого середній бал вище 4. А соціальні стипендії для дітей-інвалідів, сиріт та інших пільгових категорій отримують менш як 6% студентів.

Данилюк вважає, що потрібно зменшити кількість академічних стипендій, надаючи їх тільки кращим і піднявши їх розмір, а також розширити охоплення студентів соціальними стипендіями, надаючи їх дітям з малозабезпечених сімей, зокрема, таких, які отримують субсидії. Як зазначив заступник міністра фінансів Сергій Марченко, в разі, якщо академічні стипендії будуть отримувати лише найкращі 10% студентів, то їх середній розмір становитиме 2,5 тисячі гривень, тоді як сьогодні він дорівнює лише 825 гривням.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.