Ірина Геращенко закликала скасувати гендерно дискримінаційний «перелік нежіночих професій»

Також вона наголосила, шо жінки на однакових посадах з чоловіками отримують на 25% менше заробітної плати.

Ірина Геращенко закликала скасувати гендерно дискримінаційний «перелік нежіночих професій»
11 Червня 2017 18:23Cуспільство,Головне,Статті

В Україні жінки на аналогічних посадах з чоловіками отримують на 25% менше заробітної плати, розмір пенсій у них також нижче. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко. Таку інформацію транслює Громадське радіо.

«Також серед важливих завдань — подолання нерівності в оплаті праці та пенсії між чоловіками і жінками, адже сьогодні жінки на аналогічних посадах з чоловіками отримують на 25% менше заробітної плати, і нижче пенсії», — написала Геращенко.

Також вона вважає, що МОЗ має скасувати застарілий (1993 роки) наказ 256, що містить перелік так званих нежіночих професій і блокуючий жінкам доступ до 450 професіями.

Віце-спікер також зазначила, що на сьогоднішній день кількість жінок-військовослужбовців становить 20 123, це 8,5% від загальної чисельності військовослужбовців ЗСУ, і тільки 2553 входять в офіцерський склад. «Гендерні стереотипи в армії ми будемо долати», — написала Геращенко.

Як писало «Громадске радіо», в Україні з’явиться урядовий уповноважений з гендерної політики. Про це повідомила  віце-прем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Розпочались зйомки першого документального фільму про участь жінок у війні на Донбасі «Невидимий Батальйон». Фільм покликаний задокументувати участь українських жінок у війні проти окупаційної армії Росії на Донбасі.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.