Хто паралізував Львів: сніг або місцева влада?

Львів захопила снігова стихія, і саме напередодні робочого тижня. Страждають абсолютно всі - і пішоходи, і власники автомобілів. Вже всі ЗМІ оприлюднили фото кілометрових черг на маршрутки, розбитих авто чи величезних тягучок на дорогах. А скільки нервів та проклинань у сторону комунальників, годі і злічити.

Хто паралізував Львів: сніг або місцева влада?
18 Листопада 2016 13:21Cуспільство,Головне,Статті

Хоча вина комунальників тут швидше за все мінімальна, адже це люди підконтрольні – ні тобі відповідної техніки, ні більшого робочого персоналу. Це те, що ми маємо по факту, хоча ще місяць тому у ЛМР хвалились «повною бойовою готовністю».
Як прозвітували голови районних адміністрацій, вся техніка абсолютно готова та відремонтована. Наведемо слова Віктора Західного, начальника відділу комунального господарства Сихівської районної адміністрації.
«17 одиниць техніки також готові до зимового періоду. Це 9 одиниць підмітальної техніки, 5 піскорозкидувачів, 2 грейдери. Вся техніка в робочому стані, адже більшість з того використовується весь рік».
Якщо врахувати, яка кількість маршруток не виїхала на свої рейси (а про це свідчать ті ж черги на зупинках), то очевидно, що абсолютно жодної підготовки не велось або ж елементарно кількість одиниць техніки є недостатньою. Виправити ситуацію міська влада має можливість кожен рік під час етапу підготовки до зими. Проте дороги обслуговує переважно все така ж стара техніка, а нещасні комунальники і надалі у своєму розпорядженні мають тільки лопати.
Щодо маршрутних перевізників, які є основною причиною транспортного колапсу, то відомо, що фактично жоден перевізник не виставив на рейси навіть половину автобусів.
Можна скільки завгодно звинувачувати приватних перевізників, які «псують людям життя», проте фірми перевізників, що належать місту, зовсім не далеко втекли. Згідно даних ГО «За якісний транспорт», АТП – 1 випустило 113 машин із 203 наявних. Це трішки більше половини автобусів, проте АТП-1 являється чи не найбільшим власником рейсів та маршруток у місті. Відповідно, є і однією з найбіших причин паралічу Львова – 5 проблемних маршрутів і 1 без жодної машини на рейсі.
Найпарадоксальніше, що у ЛМР вважають невиїзд маршруток саботажем, а функціонування комунального АТП-1 лише на 54% обходять стороною.
«Ми вважаємо, що перевізники саботують роботу, бо дороги у місті розчищені і проїзд транспорту можливий. Зокрема, перевізник «Фіакр» скерував нам листа з вимогою розчистити дороги та забезпечити проїзд. Інші ж перевізники визнали ситуацію з прибиранням доріг оптимальною для роботи громадського транспорту», – пишуть у прес-службі ЛМР.
У ситуації, яка склалась у Львові можна лише надіятись на себе та відчайдушних комунальників, які роблять те, що у їхніх силах. Або ж перетерпіти кілька днів, хто має таку можливість. А от владі і громадськості, мабуть, слід задуматись про виділення бюджетних коштів на збільшення одиниць відповідної техніки, бо на такий великий район, як Сихів, лише 2 грейдери і 9 підмітальних машин досить мало. В інших же районах, можливо , нема і того.
Катя Бенюк,
спеціально для Прометея.

Хто паралізував Львів: сніг або місцева влада?

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.