«Хаббл» сфотографував один з найбільших віддалених «мегаполісів» галактик

Орбітальна обсерваторія «Хаббл» отримала фотографії гігантського скупчення галактик RXC J0032.1 + 1808 сузір’ї Риб, яке входить в число 40 найбільш далеких і древніх «сімейств» зірок в навколишньому нас Всесвіту.

«Хаббл» сфотографував один з найбільших віддалених «мегаполісів» галактик
8 Травня 2018 14:31Головне,Мультимедіа

Про це повідомляє Свідок з посиланням на сайт космічного телескопа.

Велика частина галактик в навколишньому нас Всесвіту, в тому числі і сам Чумацький Шлях, є частиною більш великих згустків матерії, скупчень галактик. Багато з них, як показують спостереження останніх років, простягаються на мільйони і десятки мільйонів світлових років, і мають масу в десятки і сотні трильйонів мас Сонця.

Багато з них, в тому числі скупчення RXC J0032.1 + 1808, чию фотографію «Хаббл» отримав недавно, розташовані так далеко від Землі і Чумацького Шляху, що їх можна побачити тільки за допомогою гравітаційних лінз – особливих викривлень простору-часу, що підсилюють світло, які виникають в околицях великих галактик.

Використовуючи подібні лінзи, вчені можуть стежити за рухом галактик всередині RXC J0032.1 + 1808 і інших «родинах» зіркових мегаполісів. Подібні спостереження вже допомогли астрономам знайти дві найбільші структури у Всесвіті, що впливають на рух Чумацького Шляху і всіх інших прилеглих галактик.

До них увійшли так звані «Великий Аттрактор», суперскупчення галактик Abell 3627, і «Великий Відштовхувач», гігантська область порожнечі, розташована за нашою Галактикою. Вивчення цих об’єктів, в тому числі і за допомогою «Хаббла», вже допомогло астрономам зрозуміти, чому Чумацький Шлях рухається незвично швидко щодо інших галактик, і розкрити деякі таємниці історії формування цих гігантських об’єктів.

Зараз «Хаббл» проводить своєрідний перепис серед найбільших скупчень галактик світобудови, отримуючи їх детальні фотографії в рамках проекту RELICS. Ці дані, як сподіваються вчені, допоможуть отримати перші точні оцінки по масі темної матерії і зрозуміти, як закінчилися «темні століття» на зорі юності Всесвіту, коли вона була непрозорою для видимого світла і інших форм електромагнітних хвиль.

До того ж, вивчення древніх скупчень галактик, як сьогодні сподіваються космологи, допоможе нам зрозуміти, яку роль в їх освіті та житті відіграють і темна матерія, і темна енергія, і як їх структура і розподіл по Всесвіту пов’язані з тим, як була розподілена матерія по світобудови в перші миті після Великого Вибуху.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.