Грузія вимагатиме видачі Саакашвілі від будь-якої країни, в якій він вирішить залишитися

Міністр юстиції Грузії Тея Цулукіані заявляє про готовність грузинської сторони вимагати від США видати екс-президента Михайла Саакашвілі, що знаходиться в розшуку, якщо він вирішить оселитися в цій країні.

Грузія вимагатиме видачі Саакашвілі від будь-якої країни, в якій він вирішить залишитися
1 Серпня 2017 18:11Головне,Світ,Статті

Як повідомляє в понеділок грузинський Перший канал, міністр заявила, що Грузія буде вимагати екстрадиції М.Саакашвілі від будь-якої країни, де він вирішить залишитися. Про це пише Інтерфакс-Україна.

«Якщо це буде Україна, куди він, як сам каже, повернеться, то тут у нас процедури завершені і всі докази, які у нас були ще в 2014-2015 роках вже передані українській стороні. І якщо в Україні з’явиться політична воля співпрацювати з Грузією, вони можуть прийняти рішення щодо його передачі», – заявила, за інформацією телеканалу, міністр.

«Що стосується інших країн, наприклад, США, то в разі, якщо колишній президент там вирішить залишитися, нам знадобляться правові консультації з цими країнами, включаючи переговори і угоду про видачу», – зазначила Т.Цулукіані.

26 липня стало відомо, що президент України Петро Порошенко видав указ, яким позбавив громадянства М.Саакашвілі. В адміністрації президента України пояснили, що припинення громадянства М.Саакашвілі пов’язано з поданою ним недостовірною інформацією при оформленні документів. 29 липня М.Саакашвілі заявив, що має намір звернутися до Вищого адміністративного суду в зв’язку з позбавленням громадянства України, а потім – до Європейського суду з прав людини.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.