Фури зі львівськім сміттям блокують в регіонах

Фури зі львівським сміттям не пускають на Золочівське сміттєзвалище. З 8 червня щодня там чергують активісти з району - з міста Золочів, села Єлиховичі, Городилів, Зозулі. Перевіряють документи, звідки сміття.

704061_1_w_1000
13 Червня 2016 19:28Головне,Мультимедіа

«Тоді водії казали, що на сміттєсортувальну лінію везуть. Із 8 ранку до 15 пообіді простояли, а потім все одно завезли все на сміттєзвалище. Тепер вимагаємо від водіїв показувати маршрутні листи. Зі Львова не пропускаємо», – розповів депутат сільської ради Єлиховичів Романа Гуцул.

Богдан Бундз, директор підприємства «Еко Баланс Золочів», яке обслуговує сміттєзвалище, пояснював активістам, що сортувальна лінія працює. Туди вивозять лише органіку. Навантаження на полігон дуже мале.

Громадські активісти, як чергують біля в’їзду на Золочівське сміттєзвалище, кажуть, що навіть якщо все сміття сортуватимуть, вони все одно проти того, щоб його зберігали на сміттєзвалищі. Пояснюють, що тут не повинно зберігатися сміття зі Львова, а лише із Золочівського району.
«Ми не хочемо других Грибович. А якщо й далі скидатимуть тут сміття та ще й у таких кількостях – то це цілком можливо», – переконаний активіст Володимир Легоцький.

Люди постійно чергують біля сміттєзвалища. У суботу зранку зібралося майже 10 активістів із сіл Єлиховичі та Зозулі. Поки сміттєвозів зі Львова не було. Проте приїхав розвантажуватися один із Золочева. Його пропустили без заперечень.
Активісти переконані: сміттєсортувальна лінія, яка розташована біля сміттєзвалища, не може пересортувати все сміття із Золочева, не те що зі Львова. Тому несортоване сміття просто скидають на території сміттєзвалища.
Три роки тому місцеві мешканці вже вимагали закрити це сміттєзвалище. Однак все завершилося тим, що відкрили сортувальну лінію.

«Усе сміття сортувати не виходить, а лише півтори машини в день. Відходи гниють – це шкодить здоров’ю людей. Пакети летять. Корови з’їдають їх на пасовищах – здихають потім, хворіють на туберкульоз. А людей по селах кусають щурі. Зі сміттєзвалища вони розбігаються в найближчі населені пункти, розташовані за 300 метрів», – бідкається мешканець села Єлиховичі Володимир Криворученко.

Активісти вимагатимуть закрити сміттєзвалище в Золочеві.
Площа Золочівського сміттєзвалища – 4,8 га. Ще 4 га займає сортувальна лінія.
Полігон для сміття виділили 1961 року. Місто Золочів стало єдиним містом на Львівщині, де запрацювала сміттєсортувальна лінія. За забір сміття та його сортування люди сплачують 7 грн в місяць.

Оригінал публікації: Gazeta.ua

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.