Fujikura відмовляється визнавати свою провину перед робітниками

У Львівських судах продовжуються розгляд справ щодо незаконного звільнення профспілкових активістів із заводу Фуджикура (Fujikura). 24 жовтня відбудеться відкрите засідання у Сихівському районному суді щодо поновлення на робочому місці Олійника Євгена – голови первинної професійної спілки. Як зазначають активісти, швидше за все справа перейде вже до етапу дебатів.

Fujikura відмовляється визнавати свою провину перед робітниками
22 Жовтня 2016 21:07Cуспільство,Головне,Статті

«Позиція захисників заводу проста – «і я не я, і хата не моя». Точніше це позиція самого керівництва структури. Навряд чи воно визнають свої порушення, які озвучив позивач і законодавчо обгрунтував. Тепер вся справа за судом. Право на створення профспілки має будь-який офіційно влаштований працівник, в будь-якій галузі та на підприємстві будь-якої форми власності», – коментують активісти.
Зі слів адвокатів Фуджикури, керівництву не було повідомлено про створення профспілки. Однак, такі слова спростувала Марія Карвацька, яка проходить у даній справі свідком. Крім цього, є низка питань до ведення документації Фуджикурою та явними махінаціями зі сторони останньої.
Сторона позивача акцентує увагу суду також на тому, що було вчинено дискримінаційні дії в бік Олійника Євгена та Холіної Анни, а це вже несе і додаткову відповідальність.
Згідно українського законодавства та міжнародних норм, утиски робітників (звільнення та погрози) через їхню профспілкову активність є дискримінацією. Більше того, сам факт звільнення порушує Закон України про профспілкову діяльність.
Важливо зауважити, як було проінформовано 5 жовтня на круглому столі, присвяченому даній темі, більше 90% судових процесів такого характеру завершуються позитивним рішенням для профспілковців.
Окрім Євгена Олійника, за свої права бореться і Холіна Анна, судовий процес якої тільки розпочинається у Личаківському районному суді.
Активісти та профспілковці просять долучитись всіх небайдужих до відкритого судового засідання, яке відбудеться 24 жовтня у Сихівському районному суді о 10-й годині ранку.
Нагадаємо, що після спроби створення профспілки задля ведення конструктивного діалогу з адміністрацією, керівництво заводу погрожувало активістам. В результаті було незаконно звільнено голову первинної спілки та його заступницю.

Катя Бенюк, спеціально для Прометея.

Більше можна прочитати за посиланнями:

  1. Fujikura: легалізоване рабство в Україні.
  2. Fujikura: легалізоване рабство в Україні. Велике розслідування.
  3. Колонізована свідомість.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.