Forbes визначив найбагатших українських політиків: Порошенко лідирує

Видання Forbes оприлюднило рейтинг найбагатших політиків України на основі електронних декларацій про доходи і майно за 2015 рік.

Forbes визначив найбагатших українських політиків: Порошенко лідирує
15 Січня 2017 14:30Головне,Політика,Статті,Україна

«У тому, що рейтинг найзаможніших чиновників країни очолив Петро Порошенко, немає нічого дивного. За час у великому бізнесі, з перервами на роботу у виконавчій владі, чинний президент України встиг накопичити чимало коштів», – підкреслили автори, повідомляє видання Акцент.

Так, статки кінцевого бенефіціара корпорації Roshen, постійного фігуранта першої десятки рейтингу найбагатших українців Петра Порошенка 2015 року перевищили 940 мільйонів доларів. до слова, це майже третина статків усієї двадцятки найбагатших чиновників за версією «Forbes Україна».

Згідно з декларацією глави держави, на його банківських рахунках коштів більше, ніж у інших фігурантів рейтингу, – 26,7 мільйонів доларів.

Більшість політиків, які потрапили до списку, зберігають свої гроші у кеші. Серед винятків – лише народна депутати Костянтин Жеваго і Леонід Клімов,які за підсумками 2015 року зовсім не задекларували готівку.

У той же час, 51% акцій однієї з найбільших сировинних компаній України забезпечили Жеваго друге місце в рейтингу Forbes. На третьому ─ Вадим Новинський. На банківських рахунках учасники списку тримають близько мільйонів доларів.

У свою чергу позафракційний очільник одного з підкомітетів Комітету ВР України з питань запобігання та протидії корупції Юрій Дерев’янко зберігає готівкою приблизно 16,2 мільйона доларів. при цьому значну частину цих коштів ─ 10,56 мільйона доларів ─ Юрій Дерев’янко, згідно з декларацією, позичив своєму братові Олегу.

Лише троє учасників рейтингу не є народними обранцям – крім Порошенка, це мер Києва Віталій Кличко і очільник Миколаївської області Олексій Савченко, які отримали 11 і 12 сходинки відповідно. Савченко лише недавно змінив крісло у парламенті на губернаторський кабінет, ставши переможцем конкурсу, проведеного Національним агентством із питань держслужби.

Віталій Кличко у своїй декларації повідомив про цілий велопарк: у власності столичного мера сім велосипедів середньою вартістю близько 2 тисяч доларів.

Щоправда, у колекціонерстві Кличка «переплюнув» Олександр Фельдман – тільки його  колекція вин налічує близько 3000 пляшок. Крім вин політик колекціонує коньяк, шотландський віскі, кубинський і ямайський ром, кальвадос. Також він збирає колекції листівок, холодної зброї, картин, скульптур та інших предметів мистецтва.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.