Для українців запланували ще одну збиткову реформу

В Україні можливо запровадять реформу нарахування мінімальної зарплатні від якої українці лише втрачатимуть.

Старый кошелек с монетами
28 Червня 2016 12:07Cуспільство,Головне,Статті

Так, на сайті Міністерства соціальної політики з’явився проект закону України «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо мінімальних розмірів оплати праці», повідомляє Перший соціальний.

Про це пише в своїй статті для «Дзеркала тижня» Ірина Новак.

Так, законопроект пропонує змінити підхід до визначення мінімальної заробітної плати.

Мінсоцполітики України пропонує включити до МЗП, окрім тарифної частини, інші складові заробітної плати (за винятком доплат за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу у нічний і надурочний час, роз’їзний характер робіт, премій до святкових та ювілейних дат). При цьому вилучається норма, що МЗП — це розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю.

«Працівники зазнають втрат від подібної реформи. Адже у разі включення до МЗП інших, крім тарифної частини, складових заробітної плати її розмір збільшиться штучно, лише «на папері», від цього у людей не стане більше реальних грошей. У таких випадках, як простій не з вини працівника, матиме місце навіть зменшення нарахованої зарплати. Зменшаться також стимули і мотивація людини до здобуття освіти, підвищення кваліфікації, до вищих досягнень у праці, адже МЗП більше не означатиме розмір оплати виключно за просту, некваліфіковану праці», – йдеться в статті.

Таким чином, всі доплати, які отримують українці крім мінімальної зарплатні, мають бути включені в розмір МЗП.

«Працівники у ряді випадків зазнають прямих матеріальних втрат унаслідок зменшення заробітної плати, матиме місце збільшення бідності серед працюючого населення. Штучне підвищення МЗП не супроводжуватиметься зростанням купівельної спроможності та рівня життя населення, а навпаки, формуватиме нові контингенти громадян, які потребуватимуть державної соціальної допомоги», – йдеться в статті.

Нагадаємо, попередній раунд підвищення соціальних стандартів було проведено 1 травня: в його рамках мінімальна зарплата зросла з 1378 гривень до 1450 гривень, а прожитковий мінімум із 1330 гривень до 1399 гривень. Наступне підвищення обіцяли до 1 грудня.

Однак пізніше міністр соціальної політики сказав, що можливо підвищення відбудеться вже з 1 липня.

Джерело: Перший соціальний.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.