Чиновники збираються розмістити бездомних по школах?

Зовсім різдвяна погода в Україні змусила чиновників і відповідні служби згадати про безпритульних та тих, хто може потребувати допомоги в таких умовах.

A homeless man sits covered in snow early on March 25, 2013 in Washington, DC. A messy Monday is in store for millions along the East Coast, with winter weather advisories warning of a mixture of snow and rain for Washington, DC, Philadelphia, metropolitan New York and parts of northeast New Jersey. AFP PHOTO / Karen BLEIERKAREN BLEIER/AFP/Getty Images ORG XMIT:
6 Січня 2017 18:15Cуспільство,Головне,Статті

У Львові стаціонарно функціонує кілька пунктів допомоги та обігріву, але зазвичай вони працюють тільки в певні години. На наступні кілька днів ці пункти працюватимуть цілодобово.

Крім того, прес-служба Львівської міської ради повідомила, що додатково з 5 січня (тобто від вчора) працюють ще 6 пунктів обігріву в кожному районі – для цього віддали перші поверхи шкіл у кожному районі.

Кілька тижнів тому депутат Львівської міської ради Ігор Зінкевич на своїй сторінці у Facebook розповідав про те, що випадково побачив на вулиці дідуся, який не встиг на останній автобус у своє село і не мав, де переночувати при мінусовій температурі. Тоді Зінкевич спробував прилаштувати дідуся в кілька центрів, про які була інформація, але всі вони на той момент вже були зачинені (після 22 години). В Центрі обліку та нічого перебування бездомних на Кирилівській, 3а тоді пояснили депутату, що можуть прийняти дідуся, але лише у тому випадку, якщо він поїде в лікарню швидкої допомоги і зробить флюрографію.

Можливо, така бюрократична тяганина і не зовсім доречна в патових ситуаціях, але все ж не позбавлена логіки, погодьтесь.

Напевно, доречніше би було розмістити медичний пункт в самому Центрі і робити флюрографію прямо там.

Але що ж ми бачимо тепер: міська влада з настанням холодів прибирає цю вимогу і розширює границі – тепер будь-хто, навіть носій хвороби, яка може передатись повітряно-крапельним чи тактильним шляхом, може потрапити в приміщення школи. Яка логіка в цих діях після двох тижнів вимушеного карантину через серйозний вірус? Хіба це не несе додаткову загрозу працівникам школи та дітям, які вже за тиждень мають повернутись у ці приміщення?

Увагу на цю тему звернула громадська організація «Батьківська рада Львівщини». Вчора вони здійснили рейд тими школами, які вже мали би на повну працювати пунктами обігріву, але виявили, що працівники цих шкіл часто навіть не повідомлені про свою долю.

«Жодних наказів про облаштування таких пунктів ніхто не видавав. Ніяких додаткових матеріалів та ресурсів для таких послуг не виділяли. Лише в 9 школі (на Коперніка 40) нам показали чайник і бойлер. Але невже вони збираються пускати всіх підряд в дитячі туалети?. Загалом – це імітація допомоги. Ніхто не допоможе потребуючим, але шкоду школярам і вчителям принести можуть», – розповіла Прометею Олена Пономарева, голова ГО «Батьківська рада Львівщини».

Активісти зазначають, що пункти обігріву – це не лише чайник, але і можливість надати необхідну першу медичну допомогу, психологічну, забезпечити змінним одягом і т. д.

З вчорашнього вечора ми писали і дзвонили в прес-службу Львівської міської ради з проханням прокоментувати: хто і чому прийняв рішення розмістити такі пункти в школах? Також цікаво було би послухати позицію Управління освіти з цього приводу. Відповіді нам не надали і трубки не взяли (хоча сьогодні ще ніби робочий день). За чутками ми знаємо, що рішення з цього приводу приймала якась тимчасова комісія, але хотілось би почути підтвердження чи спростування.

Однак, сьогодні на сторінці Управління освіти ЛМР у Facebook з’явився допис, де активістів, по суті, називають лицемірами, а у школах після того, як пункти обігріву згорнуть, обіцяють провести вологе прибирання і дезінфекцію.

Цю історію можна розглядати з двох аспектів:
– чиновники, схоже, не відслідковують причинно-наслідкового зв’язку між носіями хворіб та захворюваністю, яка обірвала навчальний процес за 2 тижні до кінця семестру;
– в Україні і у Львові зокрема взагалі нема тих, хто б системно моніторив ситуацію з бездомними і їх правами та інтересами, адже в Україні більше 10 років діє цілий окремий Закон  «Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей». Є організації, які періодично влаштовують для них вечері і забезпечують їх одягом, але цього мало. Тому от якісної підтримки та можливості пережити серйозне зниження температури у цього нема.

Подивимось як воно буде.

На фото – пункт обігріву в школі №9

15826077_966761943457030_2208682626119658576_n 15940447_966762083457016_8798962123431388479_n

Ярина Волошин,
спеціально для Прометея.

Мітки

Львів

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.