Чи будуть забудовувати Львів і надалі?

Сьогодні у львівському прес-клубі відбулась конференція на тему «Які зміни відбуваються в забудові Львова після передання повноважень інспекції архітектурно-будівельного контролю з Києва до Львова».

umDh1i8bFp0
21 Червня 2016 17:27Cуспільство,Головне,Кримінал,Статті

Насправді, тема надзвичайно важлива, бо серед певного кола людей давно відбуваються дискусії – чи це накраще? Зокрема, дехто із місцевих активістів висловлював побоювання, що із місцевим контролем забудовникам буде легше домовлятись, ніж із київським. А питання, між іншим, стосується благоустрою мешканців Львова.

Доповідачами на прес-конференції були Олеся Дацко (громадська активістка) та Гелена Пайонкевич (начальниця юридичного відділу ЛМР). Відповідно, доповідачки свої позиції висловлювали зі сторони як громадськості, так і влади.

M31TmBbpH3QL9EstAN8Zto

Зокрема, Гелена Пайонкевич одразу ж зазначила, що очікувати неймовірних змін не варто. Щодо міської інспекції, то влада бачить, що люди часто звертаються до неї для захисту своїх прав та дотримання законодавства.

«З однієї сторони на нас лягла більша відповідальність, з іншої – ми вчимо забудовників більш відповідально ставитись до документації», – заначила Пайонкевич.

Згідно нових рішень місцевої влади, всі містобудівні умови для забудовників розглядатимуться на виконкомах.

Якщо говорити про проблеми, з якими стикається міська влада, то забудовники часто зловживають своїм правом на судовий спір. Таким чином, ними затягується час. Крім того, дуже важко назвати число самобудів, бо юридично визначити, що із новобудов чи надбудов є самобудом – важко. Однак критичних об’єктів, зі слів чиновниці ЛМР, нараховано близько 20-ти. Пані Гелена також додала, що на даний момент розробляється документ «Про розмежування повноважень», за яким місцевим райдержадміністраціям буде легше вести контроль за будівництвом. Таким чином владі легше буде виявити порушення та вчасно на них зреагувати.

Не раз у Львові влада стикалась із тим, що було ухвалено знести незаконний об’єкт, а на ділі виконком не має технічних можливостей. Врахувавши цей нюанс, зараз ведуться переговори із відповідними компаніями, які технічно та фахово зможуть «залатати» прогалини влади у цій площині. Поки конкретних фірм представниця ЛМР не може назвати.

zKQ-4e5s5eo

Дещо інша позиція Олесі Дацко. Жінка одразу запевнила, що нові повноваження не повинні звужуватись до контролю документації.

«Первинним повноваженням інспекції є дотримання законів у сфері містобудування», – переконана пані Олеся.

Основні проблеми, які присутні в ЛМР, – це відсутність контролю та зміщення акцентів, відсутность відкритої інформації на офіційних сайтах та персональної відповідальності львіських посадовців. До прикладу, активістка згадала ситуацію із колишнім чиновником ЛМР – Андрієм Павлівим. Павлів не тільки зруйнував пам’ятку архітектури будучи начальником відділу містобудування, а і вчинив декілька неправомірних дій, зокрема сумісництво посад. З його легкої руки новобудами руйнуються домівки мешканців міста.

Крім того, Дацко додала, що за підрахунками ГО «Народна Дія», яка бореться із незаконними забудовами, кількість самобудів сягає за 100, а критичних з них – близько 40.

«Згідно законодавства, місто мало би вести реєстр самобудів, але такі журнали не велись і не ведуться по сьогодні», – коментує активістка.

На кінець, можна зробити висновок, що позиція громадськості до політики міської влади та і обласної теж, є досить критичною. Попри нововведення, ситуація ще довгий час залишатиметься критичною.

Катя Бенюк, спеціально для Прометея.

Повна трансляція прес-конференції:

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.