Бізнес на траві: нардеп БПП за гроші УЄФА звів завод і тепер виграє «футбольні» тендери

Павелко організував хитромудру схему заробляння грошей на «кучерявій траві» для футбольних полів.

Бізнес на траві: нардеп БПП за гроші УЄФА звів завод і тепер виграє «футбольні» тендери
11 Травня 2018 14:37Головне,Спорт,Статті

Збудований Федерацією футболу України за гроші УЄФА комерційний завод із виробництва штучного покриття для футбольних полів виграє державні тендери завдяки дискримінаційній вимозі щодо «кучерявої трави».

Про це повідомляє bihus.info.

Так, Федерація Футболу України щороку отримувала від УЄФА 5,5 млн євро допомоги. За ці кошти мали будуватися стадіони і футбольні майданчики зі штучним покриттям. Однак президент ФФУ, народний депутат «Блоку Петра Порошенка» Андрій Павелко вирішив збудувати на них завод із виробництва штучного покриття.

Для цього в червні 2016 року федерацією було створено комерційну дочку ТОВ «ФФУ продакшн». Цілий рік ця фірма не робила майже нічого, доки у липні 2017-го із держбюджету не виділили 250 млн гривень на будівництво футбольних полів. Ще 250 млн гривень до цієї програми мали бути залучені із місцевих бюджетів.

Зауважимо, що створювати виробництво і закуповувати сировину завод «ФФУ Продакшн» почав лише після того, як законопроект про виділення 250 млн гривень на футбольні поля пройшов бюджетний комітет Верховної Ради, де головує той же Павелко.

У результаті з кінця 2017-го «ФФУ Продакшн» одержало поза конкурсом 66 замовлень на майже 95 млн гривень у Києві. Ще близько 100 млн гривень вона отримає як постачальник покриття для футбольних полів на тендерах, де перемогли інші юридичні особи.

Ціни на покриття від комерційних доньок ФФУ вищі, ніж у виробників Європи: 16-18 євро проти 12-14 євро. Переплата лише за покриття на стандартному майданчику для міні-футболу складає від 1900 євро. Таких полів до кінця року мають побудувати 300.

Ще до початку тендерів, у листопаді 2017-го, Мінрегіонбуд опублікував рекомендацію державним і комунальним замовникам купувати тільки продукцію заводу «ФФУ продакшн». Тож надалі всі замовники закладали цю вимогу в тендерну документацію і відкидали конкурентів, які пропонували не кучеряву траву, а рівний ворс.

За підрахунками журналістів, за 8 млн євро з коштів УЄФА, на які збудували комерційний завод для ФФУ, Україна могла отримати штучне покриття для щонайменше 555 футбольних майданчиків і безкоштовно передати їх місцевим громадам.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.