Балаклієць проти Міноборони: сторони оскаржуватимуть рішення у справі про вибухи

За рік розгляду справи суд не встановив, кому належать вибухлі боєприпаси.

Балаклієць проти Міноборони: сторони оскаржуватимуть рішення у справі про вибухи
7 Лютого 2018 22:01Cуспільство,Головне,Кримінал,Статті

Міністерство оборони України подаватиме апеляцію щодо рішення Харківського суду про виплату відшкодування у розмірі 252 тисяч гривень Андрію Усатенко. Про це повідомив представник позивача Роман Лихачов, пише Громадське радіо.

У постраждалого під час пожежі у Балаклії в березні 2017-го року згорів гараж та автомобіль.  Суд задовольнив позов лише частково: Міноборони повинно відшкодувати кошти за автівку та сплатити 10 тисяч гривень за моральну шкоду. Сторона позивача вважає суму заниженою та подаватиме апеляцію. Суд також відмовив у задоволенні частини позову щодо нанесення моральної шкоди СБУ, які, на думку сторони позивача, затягують розгляд справи. «Розгляд справи тривав близько року, і з боку Міноборони та військової частини йшов серйозний супротив. Це рішення прецендетне для міста Балаклія, адже зруйнованого житла, спалених автомобілів та постраждалих тут досить велика кількість», — каже Роман Лихачов.  Міноборони також подаватиме апеляцію. Їхня позиція — боєприпаси, що вибухнули, не належать Міністерству оборони України.  «Їхня позиція змінювалася в ході слухання, — розповідає Роман Лихачов. — То належать їм, то не належать, то належать військовій частині. Суд затребував дані Міноборони. Вони надали дані, що ці боєприпаси були передані до оперативного керівництва військової частини. Військова частина надала дані про те, що боєприпаси знаходилися на території, але встановити, які саме з них вибухнули та кому належали — не вдалося».

У березні також розпочнеться засідання у справі другого позивача, будинок якого був зруйнований. Нагадаємо, 23 березня 2017 року о 2:45 на складі боєприпасів у Балаклії сталася пожежа, яка спричинила вибухи. У Балаклії оголоcили евакуацію. Небезпечну зону тимчасово покинули 36 тисяч людей. 24 березня пожежу загасили. Пізніше Харківська облдержадміністрація заявила, що 40 будівель у Балаклії потребують капітального ремонту.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.