«Автономія татар тільки укріпить позицію України в Криму», – Чубаров на Форумі видавців

16 вересня в межах книжкового фестивалю у Львові відбулась зустріч- обговорення на тему «Якою має бути кримськотатарська автономія». Модератором заходу був Алім Алієв, ГО «Крим SOS», кримчанин, який переїхав до Львова через російську окупацію Криму

Автономія татар тільки укріпить позицію України в Криму, - Чубаров на Форумі видавців
19 Вересня 2016 18:13Cуспільство,Головне,Культура,Статті
Головним гостем зустрічі та доповідачем був народний депутат України, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. Зокрема, він зауважив, що насправді дане питання не нове і давно піднімалось серед кримськотатарського населення. Ще у далекому 1987 році на Красній площі у Москві відбулась акція протесту татар. Оскільки політика тодішньої влади всіляко заперечувала право на самовизначення татар, вони самостійно повертались на свою Батьківщину – Крим. Подекуди за рік із материка в’їзджало до 40 тисяч осіб.
Однак саме зараз тема автономії Криму стала знову актуальною, зважаючи на політичну ситуацію останніх років.
Як стверджує Чубаров, хоч зараз вони стикнулись із окупацією Криму, говорити про те, якою має бути автономія, обов’язково потрібно.
Зокрема, він пояснив, що автономія татар повинна будуватись на базі трьох головних принципів:
1. АР Крим має набути такого правового змісту, за яким татари зможуть реалізувати своє право на самовираження.
2. Автономія мусить забезпечити права і інтереси всіх людей
3. Створення автономії не має загрожувати, а тільки укріплювати позицію України в Криму.
Також обговорення торкалось питання національної ідеї кримських татар. Доповідачі намагались розвіяти міф про те, що, наче, бажання власної автономії у татар появилось відносно недавно. Запереченням цього є масові рухи за національну незалежність ще з часів втрати ними власної державності. Попри це такі міфи часто є наслідком ще політики СРСР та сьогоднішньої Росії.
Даний захід, що торкається кримської тематики, не єдиний на 23-му Форумі видавців. Протягом 4-х днів тема Криму та татар ще не раз підніматиметься на подібних зустрічах у рамках програми фестивалю.
Нагадаємо, що АР Крим було окуповано російськими військами на весні 2014 року. Одразу після цього зі сторони Російської Федерації розпочались репресії проти кримських татар, які масово висловили своє бажання залишитись у складі України.
Катя Бенюк, спеціально для Прометея.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.