АТО на Варшавській: причини конфлікту між бійцями АТО та мешканцями

Минулого тижня найбільш скандальною забудовою може вважатись об'єкт на Варшавській – Сосновій. Тут і чергування мешканців, і бійки з атошниками, і з’ясування стосунків з журналістами та погрози. Було все, навіть символічні барикади.

rYDQM5MJJPc
11 Липня 2016 19:11Cуспільство,Головне,Кримінал,Статті

У соціальних мережах мало хто вірив, що на стороні забудовника можуть бути бійці АТО. Варіантів було мало: це тітушки.

Однак, коли журналісти ІА Прометей поспілкувались із хлопцями в камуфляжі, виявилось, що це дійсно демобілізовані бійці, принаймні декілька з них. Нам вдалось поспілкуватись із чоловіками з 24-ї бригади, які в основному і організували всіх інших.

53TTNhvNQ3w

Зі слів чоловіків, у них благі наміри. Влада їх «кинула» і вони втомились топтатись біля дверей чиновників, які можуть розкидатись тільки обіцянками. У них є чимало побратимів, які стали інвалідами і заслуговують на помешкання, яке б відповідало їхнім потребам. Після стількох місяців поневірянь і розчарування у владі, чоловікам попався «інвестор-волонтер», який пообіцяв 5 квартир. Тепер атошники стоять тут за свої обіцяні квартири.
На заяви, що міська влада розпочинає будівництво для них, хлопці відповідають «не вірю!» Вони бояться, що будівництво так і не завершать. Від інвесторів є хоча б малий шанс отримати квартири і не чекати роками, а може і десятиріччями.

На жаль, у цій всій історії є надто багато негативних нюансів.
По-перше, будівництво незаконне. Є відповідні документи, які це підтверджують. Зокрема, на днях ЛМР скасувала містобудівні умови «інвестору-волонтеру».

JTbP_C8VaQE

«Чому люди проти:
1) порушення зонінгу. Взявши містобудівні умови на 3 поверхи, в планах будувати 10-16;
2) проект не пройшов жодної експертизи. Є ймовірність зсувів грунтів під сусідніми будинками;
3) захоплення частини території школи;
4) відсутня схема руху будівельної техніки до майданчика;
5) обмеження доїзду спецтранспорту до житлового будинку на вул. Сосновій», – коментує ситуацію мешканець Юрій Мураль, який протестує проти даної забудови.

По-друге, атошники явно не хочуть бачити, як ними маніпулюють. Це вже не перша забудова, на якій «інвестор» прикривається бійцями АТО. І не вперше ті активно охороняють свої міфічні квартири. Ситуація сумна, але така реальність.
Крім того, забудовнику вигідніше, коли бійці захищають свої інтереси (і його) і виступають проти мешканців, ніж наймати для цього спеціальну охорону.

yi8GOXy6vjw

«В нас на Богуна прикриваються, що побілять людям будинки, тут – що виділять квартири атошникам. По-перше, виділення кварти атошникам – це добра воля забудовника, і вона не може бути підставою для порушення закону. По-друге, покривати злочини атошниками, і ще підставляти їх: бо саме ті, хто розклав намети на території школи – порушують закон. Крім того, в умовах воєнних дій, фактів вибухів у Львові за останні роки кілька разів, велика кількість людей у воєнній формі, які нападають на громадян і прибувають сюди явно не з мирною метою, – це «безпредел». І дуже нагадує рекет 90-х . Тоді значну частину цих процесів складали афганці, яким держава не дала соціальних гарантій», – коментує Олеся Дацко, ГО «Народна Дія».

По-третє, на лице явна «війна» між міською владою та забудовником. На хвилинку, ходять чутки, що забудовник має відношення до ВО «Свобода», яка в «контрі» до Андрія Садового. Недарма ж Львів почав рясніти оголошеннями цього ж таки забудовника «будуємо без хабарів». Підтвердженням цього є і поспіх ЛМР та кардинальна зміна позиції щодо цього будівництва.

У даному двобої страждають мешканці, бо якщо виграє забудовник, то вони всі будуть у небезпеці. Новобудова закриє всі можливі шляхи проїзду для пожежної техніки та швидкої допомоги. Другий можливий шлях перерили інші забудовники зі сторони вул. Масарика. Якщо ж виграє таки міська влада, то інваліди залишаться без житла. Чоловіки з АТО впевнені, що забудовник їх не кине, як це зробили чиновники.

Більше того, хлопці з АТО не можуть ніяк повірити, що будівництво незаконне.
«Ми стоїмо під паспортом об’єкту на 3 поверхи. Якщо це все незаконно, то нехай прийде поліція і все це арештує. Тоді нема питань», – каже один із наших співрозмовників.

zC0-AEU72M0

А що поліція? Звичайні патрульні у все це не втручаються, їм аби ніхто не бився. Хоча під час конфлікту між жителями та «хлопцями в камуфляжі», патрульні вели себе якось зовсім невпевнено. Зате на просторах соціальних мереж поліцейський очільник Дмитро Загарія, який поки ще має повноваження, каже лаконічно: без рішення суду нічого робити не буде.

«…Не дуріть людей, поки не буде рішення суду, нічого не буде», – пише Загарія в спільноті Варта-1.

Наразі у цій ситуації кожна сторона тягне у свій бік. А як інакше? Компроміси неможливі, адже, як не крути і щоб не «навішали» інвестори атошникам, будівництво є незаконним.

Катя Бенюк, спеціально для Прометея.

Відео:

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.