Антиурядові протести в Ірані. Кількість затриманих може сягати 3700 осіб

Комісія парламенту країни з громадянських свобод звернулася до міністерства юстиції з проханням про доступ до затриманих.

Антиурядові протести в Ірані. Кількість затриманих може сягати 3700 осіб
10 Січня 2018 16:28Головне,Світ,Статті

В Ірані кількість затриманих правоохорнцями під час масових протестів могла сягати 3700 людей.  Про це заявив депутат парламенту Ірану Махмут Садегі, пише Український тиждень з посиланням на Deutsche Welle.

Садегі, якого відносять до крила реформаторів, послався на списки, які є в розполядженні поліції та спецслужб.

Депутат заявив, що родинам затриманих демонстрантів мають негайно повідомити про їхню долю. Комісія парламенту країни з громадянських свобод звернулася до міністерства юстиції з проханням про доступ до затриманих.

Тим часом на волю вже випустили близько 200 затриманих, більшість із яких – студенти. Очікується, що процес звільнення триватиме, але правоохоронці запевнили, що він не стосуватиметься підбурювачів протестів та тих, кого звинувачують у безладах.

На членів «Організації моджахедів іранського народу», яким закидають підбурювання протестів, може чекати навіть смертна кара.

Раніше один з провідних ультраконсервативних представників вищого духовенства Ірану Ахмад Хатамі закликав вважати демонстрантів ворогами ісламу. «Їм не має бути прощення», – заявив він.

Нагадаємо, перші протести в низці іранських міст розпочалися 28 грудня. Під час протестів загинули щонайменше 20 осіб. Учасники акцій протестували проти складної економічної ситуації, а також проти керівництва країни.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.