Андрій Білецький у Львові спробував відповісти на запитання про загадкову смерть одного з засновників «Азову»

28 вересня до Львова приїхав Андрій Білецький, який провів відкриті збори львівського осередку «Цивільного корпусу Азов».

Андрій Білецький у Львові спробував відповісти на запитання про загадкову смерть одного з засновників «Азову»
30 Вересня 2016 15:01Cуспільство,Головне,Статті

Це чи не перша відкрита зустріч із політиком, на яку могли прийти всі бажаючі і відкрито задати питання.
Близько 19.00 у приміщенні за адресою Коперника, 40а розпочалось дійство, на якій були присутні як азовці, так і прості львів’яни.
Андрій Білецький розпочав діалог із представлення себе та руху «Азов», а згодом перейшов безпосередньо до запитань. В такому форматі зустріч проходила практично дві години.
Серед запитань лунали як відверто наївні, типу «Якщо Ви станете президентом, що перше зробите?», так і шовіністські на кшталт «Коли будуть створені спеціальні групи, щоб навести порядок, бо нацменшини нагліють?» На останнє політик відповів своєрідно: поки не на часі. Ключовим словом є «поки».
Крім того, громадськість цікавило, чому азовці не об’єднають свої сили із іншими націоналістами, на що Білецький відповів, що на сьогодні не бачить такої можливості.
Не втратили шанс задати питання керівнику Азову і журналісти Прометея. Зокрема, нас цікавила незрозуміла ситуація із політичною партією. Як відомо, нещодавно Андрій Білецький анонсував створення своєї партії, наразі процес перебуває на стадії реєстрації. Однак після перевірки інформації з офіційних джерел журналістам стало відомо, що політична партія у Андрія Білецького вже є. Близько семи місяців тому було зареєстровано політичну партію «Патріот України», уповноваженим якої є Назарій Кравченко, на той момент боєць полку Азов.
На наше питання головний азовець відповів досить лаконічно: ця партія не має до нього відношення, і Кравченко вже не є у рядах Азову.

Андрій Білецький у Львові спробував відповісти на запитання про загадкову смерть одного з засновників «Азову»
Журналісти до кінця не зрозуміли відповіді Андрія Білецького, адже стверджувати, що зареєстрована партія не має до нього відношення у той час, коли в реєстрації числиться на той час ще його боєць трішки не логічно. Крім того, якщо ж насправді на основі вже готової партії готується видозмінена «нова» партія, то це всеодно безпосередній стосунок. Вважаємо, що поки це питання можна записувати до відкритих.
Наступне питання, яке ми не могли не задати, стосується смерті Ярослава Бабича, а конкретно – можливих конфліктів між ним і Білецьким чи іншими особами. Як стверджувала вдова Бабича Лариса, її чоловік за місяць до смерті хотів піти з Азову і причиною цьому, швидше за все, був конфлікт через фінанси. Нагадаємо, що з її таки слів Ярослав Бабич займався збором фінансової допомоги від спонсорів.
Реакція на наше питання у політика була дивною, адже він зазначив, що його товариш не перебував в ЦК Азов, з якого, як ми стверджували, останній хотів піти. Крім того, Білецький зазначив, що навколо цієї теми доволі багато неприємного шуму і тому він не надто хоче говорити про це.
Щоб перевірити достовірність відповіді депутата, ми знову звернулись до офіційних джерел. Як виявилось, громадська організація «Товариство сприяння збройним силам України та військово-морському флоту «Цивільний корпус Азов» була зареєстрована ще у 2014 році. Серед засновників організації є як Білецький, так і Ярослав Бабич.

Андрій Білецький у Львові спробував відповісти на запитання про загадкову смерть одного з засновників «Азову»
Саме тому твердження Андрія Білецького про те, що ЦК Азов був створений після смерті Бабича в 2015 році не відповідає дійсності. Відповідно, і всі інші відповіді політика на дане питання також.
Можливо, мало місце звичайне непорозуміння, а можливо ні. Можливість оцінити відповіді Білецького ми залишаємо за читачами.
Нагадаємо, журналісти ІА Прометей спілкувались із Ларисою Бабич щодо смерті її чоловіка та реакції Азову.

Катя Бенюк, спеціально для Прометея.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.