Акціонери «Приватбанку» до цього часу не виконали своїх зобов’язань, – НАБУ

Справа по «Приватбанку» зараз на особливому контролі НАБУ.

Акціонери «Приватбанку» до цього часу не виконали своїх зобов’язань, - НАБУ
21 Серпня 2017 18:30Cуспільство,Головне,Кримінал,Статті

У справі про розкрадання коштів «Приватбанку» є велика небезпека спричинення великих збитків державі.

Про це заявив директор НАБУ Артем Ситник, повідомляє Главком.

«Справа по «Приватбанку» зараз фактично на особливому контролі. Тому що є велика небезпека спричинення великих збитків державі. Тому що акціонери банку до цього часу не виконали своїх зобов’язань – не перекрили кредитний портфель, який фактично був мертвим, фіктивним», – сказав він.

Ситник підкреслив, що два акціонери банку Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов брали на себе ці письмові зобов’язання, «зобов’язані були все це зробити до 1 липня і не зробили».

«Я думаю, що зараз буде дуже вирішальна стадія цієї справи у вересні місяці, коли сторона захисту буде подавати позови на НАБУ. Тобто по цій справі, я думаю, буде найбільше протистояння», – прогнозує директор НАБУ.

Раніше повідомлялося, що Генеральна прокуратура, Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура України розслідують декілька справ, пов’язаних з Приватбанком.

Також олігарх Ігор Коломойський звернувся до суду із позовом про оскарження визнання неплатоспроможним Приватбанку і націоналізації.

Також відомо, що проти Приватбанку подано позовів на 9 мільярдів гривень.

Нагадаємо також, що стали відомі зобов’язання Коломойського і Боголюбова по Приватбанку. Коломойський і Боголюбов в своєму листі до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана від 16 грудня 2016 року передбачили можливість пролонгації терміну реструктуризації ряду кредитів банку до 2018 року. Необхідною умовою для такої пролонгації названа реструктуризація 75% сукупної основної суми відповідних кредитів до 1 липня 2017 року.

Нацбанк 3 липня заявив, що колишні власники Приватбанку не виконали зобов’язання з реструктуризації кредитів банку. Тому почалася процедура примусового стягнення боргів.

4 липня стало відомо, що Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження про доведення Приватбанку до неплатоспроможності.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.