2017 рік і «план Кісінджера»: Донбас в обмін на Крим?

Екс-держсекретар пропонує скасувати санкції проти РФ, а також «визнати перевагу Росії на південно-західній частині колишнього СРСР — від Білорусі і України, через Грузію до Казахстану».

2017 рік і «план Кісінджера»: Донбас в обмін на Крим?
29 Грудня 2016 14:35АТО,Головне,Крим,Політика,Статті,Україна

Українське питання в центрі уваги — Bild пише, що головна ідея Кіссинджера в тому, що «Росія гарантує безпеку на сході України, натомість Захід не втручається у кримське питання», передає dw.com.

 — Неясно, чи залишиться РФ задоволеною чинними територіальними здобутками (…) та чи Україна просто погодиться на розчленування держави за велінням Кіссинджера-Трампа, — коментує у своєму блозі експерт Інституту євроатлантичного співробітництва в Києві Андреас Умланд. На його думку, спроба «умиротворення російського імперіалізму» скоріше призведе до ескалації нового конфлікту на пострадянському просторі.

Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба, згадуючи свою зустріч з Кіссинджером, вказує на «політичний цинізм» останнього. «Генрі Кіссинджер не має жодних сентиментів щодо слабких країн. Це, наскільки я розумію, у них спільне з Трампом. (…) Утім, навіть якщо Кіссинджер дійсно у справі, я не вірю в успіх цієї справи. Росія хоче більше, ніж будь-хто готовий їй дати», — написав дипломат на своїй сторінці у Facebook. Він вважає, що Україні необіхдно чітко артикулювати власні сильні позиції.

Київ вже не раз наголошував, що ніколи не визнає анексію Криму, а припущення щодо «Донбасу в обмін на Крим» викликали обурення керівників держави.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.