В кіно «На межі» (2017, режисер Фатіх Акін)

Вчора я знову запізнилася на кіно («На межі», Фатіх Акін, 2017) на декілька хвилин - фільм вже почався; поки я піднімалася сходами і дивувалася, що не було реклами, і що глядачів крім мене немає - реклама включилася! я подивилася рекламу, пошурхотіла одягом, чіпсами і всім, чим можна, і кіно почалося з того моменту, де воно там зупинилося на рекламну паузу спешіал фо мі.

В кіно «На межі» (2017, режисер Фатіх Акін)
27 Лютого 2018 15:11Ірина Зробок,Блоги

Ох вже цей капіталізм (або турбота про клієнта)!

А фільм чудесний. Я дуже люблю Елая Рота, підписана на всі його аккаунти, тому мені дуже часто в стрічці майорять новини про вихід ремейку Death wish, однойменної картини 1974 року, яка на постсовку не була/є дуже популярна, і хоча Планета кіно вже анонсувала прем’єру на 5 квітня, я певна, що вона пройде так само тихо і непомітно. В грудні минулого року показували «Іноземця» (ладно, в «Іноземці» був політичний контекст, але це все одно бойовик, бо Джекі Чан), в квітні цього – «Дес віш» (в головній ролі Брюс Вілліс), і коли я побачила «На межі», я подумала, що все буде так само. Тільки за свою сім’ю буде мстити героїня, а не герой, бо 2018 рік і всі діла, і ніхто не вилазить за межі дискурсу і говорить про все тими самими словами.

Я була дуже розчулена, що знімати фільм про героїню – це знімати фільм про гуманізм, про людяність, про свободу, про всі гасла, під якими ми виходимо на вулиці, про стирання кордонів, надуманих, про щось вище, до чого маємо прагнути, про те, що вже нікому не треба цис-гетеро чоловіків-колишніх військових, які епічно-видовищно відхуярять тих, хто забрав у них найдорожче. Бо що залишається після цього? Після втілення помсти? Титри?

Титри не на часі.

Ірина Зробок, громадська активістка, студентка перекладу та film studies.

Спеціально для Прометея.

Рекомендовані статті

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.