Suicide squad: імперіалізм в кіно

Щойно повернувся з перегляду ажіотажного і дуже популярного серед молоді фільму «Загін Самогубців». І знову зіштовхнувся з пропагандою імперіалізму в кіно. Наприклад, тут все зводиться до того, що інтереси США - це інтереси суспільства, тобто знову ж таки Голівуд надає США образ світового поліцейського, який вирішує долю цілої планети, і це ще й подається ніби, так і повинно бути, вони ж завжди добра сторона.

Suicide squad: імперіалізм в кіно
17 Серпня 2016 23:19Блоги,Дмитро Купрієнко

Ну в принципі все банально, ні для кого не секрет що США використовує усі сфери світової індустрії в своїх інтересах, але цікаво й те, як підібрані антагоністи даної стрічки (увага, зараз буде трішки конспірології ), а саме це армія створена духом відьми що вирвалася з індіанського тотему, нібито звичайні антагоністи для звичайного американського фентезійного бойовика, але в очі кидається одна репліка яку сказала дана відьма: «раніше люди поклонялися нам як богам (зрозуміло що мова йде про індіанців і інше корінне населення Америки яке дійсно сприймало різного роду тотеми за об`єкти поклоніння ), тепер вони нас ненавидять, тепер вони поклоняються машинам (а це вже стосується сучасного населення США ) але ми повернемо своє».

По фільму ясна річ, шо мається на увазі, що дух хоче повернути собі владу і саме про неї йдеться мова, але загально відомо, що кіноіндустрія – це платформа, де велике значення і вплив мають метафізика і підтекст, а в данному випадку він є наступним: раніше цю землю населяло корінне населення зі своєю культурою (саме об`єкт їхньої культури і виставляється як головний антагоніст стрічки), тепер його витіснили колонізатори зі своєю культурою, а весь антагонізм і негатив є в тому, щоб повернути все як було, тобто повернути землю корінному населенню і витіснити окупантів. Це звичайно погано бо це нашкодить Американській імперії.

І таких випадків купа, коли Голівуд виставляє ворогів США в подібному світлі, надаючи їм неприродніх форм, роблячи з них монстрів в буквальному сенсі. Ласкаво просимо в 21 століття, де капіталістичні гіганти використовують все на свою користь, саме тому так і трапляєтья, що коли на ближньому Сході вже купу років не припиняється війна всім чхати, а коли у Франції відбувається теракт то півсвіту цим занепокоєні, ви можете думати шо ви є абстраговані від цього всього, але це не так. Сильні світу цього подбали про те, щоб ви діяли в їхніх інтересах.

Повертаючись до фільму хочу сказати шо тут не все так погано, та і взагалі фільм мені сподобався, дуже харизматичні головні герої. Наприклад, радує те, що тут не має ідеалізації, і реально показано те як гнобителі ставляться до людей, а саме як до ресурсу, який можна використати а потім викинути. Загалом я рекомендую до перегляду дану стрічку всім тим хто вміє мислити і аналізувати. P.S. Особливо мене порадувала парочка Джокера і Харлі Куінн, мабуть найхаризматичніші персонажі, і актори зіграли чудово.

Дмитро Купрієнко, громадський активіст, студент.

Спеціально для Прометея.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.