Смерть Бабича: саботаж слідчих органів

Нікого не дивує українська правоохоронна система, але якщо досі хтось живе ілюзіями, то змушені розповісти про одне розслідування.

Screenshot_138
13 Вересня 2016 20:30Блоги,Катя Бенюк

Близько року тому було вбито Ярослава Бабича –  одного із «перших» людей в «Азові». Про цю подію вже багато хто знає, і ви можете прочитати наше інтерв’ю про це тут.

 І от 5 вересня справа набуває нових обертів, оскільки дружину Ярослава нарешті зробили потерпілою.

З початку розслідування Ларису Бабич слідчі органи відмовлялись визнавати потерпілою. Дивно, коли сім’я втрачає годувальника, а дружина чоловіка, нікого потерпілим не визнали.

Практично рік Лариса писала заяви в прокуратуру і нарешті домоглась свого.

«Одразу написала заяву на ознайомлення зі справою, завтра маю ознайомитися та відзняти справу. Зрозуміло, що дякуючи таким високопосадовцям в МВС як Троян, справа ретельно була почищена, та втрачено ряд важливих доказів, тому попереду дуже багато роботи.

Прикро, що для того, щоб отримати передбачений законом статус потерпілого знадобилося аж рік!», – пише жінка у соціальних мережах.

Здавалось би тепер Лариса Бабич зможе отримати доступ до матеріалів справи та оцінити роботу слідчих, які, між іншим, вже раз закрили справу. Відкривши знову провадження, назначили слідчу Катрич, яка вела справу до того.

Отож, попри статус потерпілої, слідчі органи вперто саботують справу. Тепер вищезгадана слідча пише постанови про заборону дружині вбитого переглядати всі томи розслідування та фіксувати матеріали.

«Слідча Катрич винесла постанову про те, що вона забороняє мені відзняти справу тому, що вона вважає, що я можу зашкодити чесному і неупередженому слідству», – ділиться думками вдова.

На думку слідчої, саме дружина може перешкоджати об’єктивному розслідуванню. Не Вадим Троян, який відверто казав дружині «не лізти» у цю справу. Не слідча, яка вже необгрунтовано закривала кримінальне провадження і не проявляє жодної ініціативи. Не паталогоанатом, який відверто сказав, що у висновках написав те, що йому сказали «зверху».

Із того, що вдалось побачити жінці, можна зробити висновок, що керівництво правоохоронних органів явно не зацікавлене у розслідуванні цієї справи.

«Мені винесли вибірково п’ять томів справи із забороною її копіювати (дозволено почитати, не більше), де нема ні результатів експертиз. Фото, які є в електронному вигляді з місця події, навіть переглянути не дали. На кожній сторінці, де йде нумерація сторінок витерта, поверх проставлені інші номери сторінок. Та навіть з того,що дали знайшлося купа зачіпок, здавалося був аж рік для зачищення доказів… », – коментує Лариса Бабич на своїй сторінці і соціальній мережі Фейсбук.

Нагадаємо, що із самого початку явно було помітне небажання правоохоронних органів розслідувати смерть Ярослава Бабича. При цьому його колишні побратими не раз намагались переконати Ларису Бабич, що їй не слід піднімати шум у даній ситуації.

«Зрозуміло, що дякуючи таким високопосадовцям в МВС як Троян, справа ретельно була почищена, та втрачено ряд важливих доказів, тому попереду дуже багато роботи», – не здається дружина вбитого.

Чому саме така необ’єктивна позиція слідчих органів, керівником яких є Вадим Троян, товариш Бабича, поки залишається здогадуватись. І все ж всі «ниточки» ведуть до «Азову».

Катя Бенюк, спеціально для Прометея

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.