Реванш приватної стоматології у Львові

Декілька тижнів тому стало відомо, що Львівська міська рада на чолі з паном Андрієм Садовим збирається перетворити місцеві поліклініки на так звані «комунальні підприємства». Що це означає для самих медиків та простих львів’ян?

Реванш приватної стоматології у Львові
16 Лютого 2017 20:48Блоги,Сергій Марко

Обіцяють чиновники, авжеж, тільки покращення, що збільшиться кількість відвідувачів, покращиться сервіс і при цьому не зміняться ціни. Також обов’язоково додають, що це «європейська практика». Щоправда, незрозуміло, практику у яких країнах вони розглядають? В скандинавських країнах ,наприклад, медицина майже повністю оплачується державою або місцевими бюджетами. В Україні ж «євроінтеграція» у версії можновладців і їхніх псів в кабінетах просувається як приватизація всього, підвищення тарифів, зменшення податків для великого бізнесу та збільшення для малого. Це є абсолютно неєвропейською практикою за своєю суттю, тільки чиновників це мало цікавить, а населення і далі зомбується через телеканали, які належать олігархам.
Ну, але повернемось до стоматологів. Перехід поліклінік на самофінансування призведе неминуче до збільшення цін на лікування, на відміну від безкоштовного обслуговування людей з інвалідністю, бійців АТО, пенсіонерів. Всі ці очевидні речі не бажають згадувати чиновники під час ведення своєї пропаганди та проштовхування теми комерціалізації поліклінік.
Насправді ж все це означає, що спочатку держава, а тепер місцева влада знімають з себе обов’язки по забезпеченню доступу до медицини для нацелення. Ну в принципі, а нащо їм це треба? Ті, хто сидять в кабінетах, можуть собі дозволити витрачати гроші в приватній поліклініці, а на холопів з низів їм начхати, самі собі розберуться.
Найцікавіше, що судячи з інформації, яка вилітає з ЛМР, цю «європейську реформу» лобіюють місцеві власники приватних стоматологій, які назадоволені ти, що поліклініки складають їм значну конкуренцію. Тому за всіма законами капіталізму і цілком логічно лобісти місцевих царьків з ради проштовхують тему комерціалізації. Все законно, ніяких порушень, але чи потрібні нам такі закони та такі законодавці, якщо вони не працюють по справедливості?
В Україні з укріпленням нового владного режиму окреслюється посилення олігархічного режиму за рахунок зменшення рівня соціального захисту населення. Не очікується найближчим часом ні економічного зростання, ні модернізації підприємств, ні реальної боротьби з корупцією. Натомість нас очікує черговий міжреволюційний період злиднів, так званий етап виживання, аж до моменту, коли хвиля знов розіб’ється о береги.

Сергій Марко, блогер, громадський активіст.

Спеціально для Прометея.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.