Раціональна наркополітика

Чим швидше країна починає віддалятись від Росії, тим скоріше там починають домінувати раціональні ідеї та тенденції.

Раціональна наркополітика
4 Грудня 2017 23:59Блоги,Сергій Марко

Ось в Грузії почався процес декриміналізації маріхуани, що вже давно є показником цивілізованої країни. Для багатьох боротьба з наркотиками ще досі залишається на рівні облав та закриття споживачів. Головним плюсом декриміналізації є те, що обсяг і так існуючої тіньової економіки починає контролюватись та регулюватись державними інституціями та громадянським суспільством. Дає доступ до наукового вивчення рослини, дозволяє використання в медичних цілях.

Я вже мовчу про те, що багато наркотичних речовин, такі як алкоголь та тютюн – ЛЕГАЛІЗОВАНІ, і є набагато страшнішими за впливом на здоров’я людини. Кожного року тисячі людей по всьому світу вмирають від алкоголізму та хвороб, пов’язаних з тютюнозалежністю, а від маріхуани немає жодного випадку смерті. За цими даними вже можна робити певні висновки.

Маріхуана – є трамплінним наркотиком? Так, в цьому є зерно істини, але я вважаю, що це всього лише наслідок. Бо, як показує практика, рівень наркозалежності від важких наркотичних речовин залежить… О, Боже! Так, від рівню життя та соціальних зв’язків людей в країні. До прикладу, в Португалії з початку нульових декриміналізовані ВСІ НАРКОТИКИ. Чому? Бо ситуація з наркозалежністю та кількістю смертей від передозу важкими наркотиками на кінець дев’яностих знаходилась на високому рівні. Хоча боротьба з наркобізнесом велась жвава. І що вирішили політики? Декриміналізувати всі наркотики, а гроші, які направлялись на боротьбу з наркотрафіком, перевести у соціалізацію наркоманів та реабілітацію наркозалежних.

Що сталось?

Після цього рівень смертей від передозу важкими наркоречовинами знизився вдвічі, а кількість наркозалежних – в декілька разів. Якщо раніше світова спільнота займала силову сторону на фронті боротьби з наркозалежністю, то зараз навпаки. Головною проблемою вживання наркотичних речовин є не звикання організму, а психологічна залежність. Наркотики допомагають вирішити питання соціалізації та проблем психоемоційного стану наркомана, а відповідно, залежність також є тільки наслідком, і треба направляти сили на боротьбу з первинними причинам, які описані вище.

Багато хто, напевно, читав знаменитий експеримент з крисами, яким у їхній клітці дали дві води: одну з наркотиками, іншу без. При цьому у їхньому лабіринті були всі можливі забавки для задоволення їхніх потреб, і що робили піддослідні? Пили звичайну воду, рідко воду з речовинами. Цей експеримент яскраво показує, які необхідно робити дії спільноті та державним інституціям, щоб подолати проблему наркозалежності в країні.

І ще би хотілось сказати, що декриміналізація – це не легалізація. Це в першу чергу спроба перекладення відповідальності не на споживача, а на розповсюджувача, які є більшими рибами у проблемі обсягу наркоречовин, і це полегшує роботу правоохоронних органів. Декриміналізація є різного рівня, але це не можливість виробляти та продавати вільно наркотики. Ніхто не буде продавати у аптеках героїн з вінтом. Це можливість упорядкувати та контролювати і так існуючий ринок, вивести його з тіні і направити податки у необхідне русло, тому це правильний та раціональний крок для Грузії і відповідно всього світу.

Рекомендую ознайомитись зі статтями де більш детально описині плюс та мінуси таких кроків: 1, 2, 3.

Сергій Марко, блогер, громадський активіст.

Спеціально для Прометея.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.