«Ранній розвиток» – що за звір?

А давайте поміркуємо, що таке «ранній розвиток»? Дуже багато хто думає, що метою раннього розвитку дітей є максимально раннє навчання звичним нам навичкам, які повинна отримати дитина: навчитися читати, рахувати і писати. Ще багато хто думає, що ранній розвиток - це розвиток пам'яті, уваги, творчості і мислення. Інші впевнені, що це набір фактичних знань типу назв квітів, тварин, цифр і так далі.

«Ранній розвиток» - що за звір?
28 Лютого 2017 22:32Блоги,Марічка Мотиль

Безумовно, все це потрібно, до всього цього ми прагнемо, займаючись з нашими дітьми. Але! Це все не так важливо. Тобто скоріше не так важливо те, коли дитина навчиться читати або скільки кольорів дитина знає в один рік. Ціллю раннього розвитку є НАВЧИТИ ВЧИТИСЯ. Це найголовніше в усій цій справі. Всі розвиваючі школи – це способи навчити дитину вчитися. Вчитися концентрувати увагу, вчитися сприймати інформацію, вчитися сидіти на одному місці і думати.

Величезна кількість ігор і методик спрямовані на розвиток всього необхідного розумній людині (вміння аналізувати, вміння мислити образно і логічно, вміння співвідносити дані і так далі), це дуже важливо.

Однак, якщо дитина не навчиться вчитися, то все це не має значення. Так, дитина повинна володіти багажем елементарних знань, це безперечно. Я бачила дітей, які до 6 років не знали, як звуть їх маму або назви домашніх тварин. Це не є нормально. Але якщо ваша крихітка в півтори року не відрізняє ящірку від ігуани – це некритично. Ви, займаючись з дитиною, самі того не знаючи, робите найголовніше – показуєте малюкові, що є процес навчання. Тому до школи ваша дитина буде розуміти, що означає сісти за парту і сконцентруватися.

Вчителі відзначають, що ті діти, які займалися в якісних центрах раннього розвитку, з ким займалися вдома мами і тати, набагато більш адаптовані до навчального процесу, отримують набагато менший стрес від навчання і легше засвоюють матеріал на уроках. Ще б пак, адже у них є звичка вчитися. Ось уявіть, є дитина, яка ніколи не сідала за стіл і не отримувала навчальну інформацію, не брала участі в освітньому процесі.
Так, звичайно, в садках є заняття, але найчастіше це заняття, коли 90% дітей змушені сидіти, тому що інакше на них кричать. Тобто, вони не добровільно сідають і слухають педагога (є і ті, хто слухає із задоволенням, зазвичай це ті діти, з ким дома займаються, а ще є хороші педагоги, які вміють заохотити і люблять свою роботу, але так не завжди, на жаль).
Так ось, ця дитина, яка ніколи не вчилася, або вчилася з-під палиці, раптово потрапляє в таке місце, де будь добрий відсидіти п’ять разів по 45 хвилин, при тому сиди мовчки, слухай вчителя, виконуй завдання, засвоюй матеріал і будь молодцем. І звичайно, ніхто не заморочується в школах з цікавою подачею матеріалу, яка захопить першокласників. Як дитині полюбити школу і навчання? Звісно, ніяк!
Ось тому завдання батьків до школи навчити дитину вчитися. Без тиску, без криків, в ігровій веселій формі, з позитивом.
І разом з цим розвинути даний природою потенціал.

Так, я за те, щоб з дитиною займатися з самого раннього віку, щоб використовувати методи розвитку вродженого потенціалу та його примноження, але тільки в задоволення, тільки в спокійній і здоровій атмосфері, пам’ятаючи, що прагнемо ми навчити дитину вчитися.

Ніколи не нервуйтеся, якщо у сусідки дитина знає більше або вже читає, а ваша- ще ні. Це дрібниці, якщо ви займаєтеся зі своєю дитиною. Читати дитина навчиться, не це головне. Головне – це те, що ваш малюк буде із задоволенням поспішати отримати нову порцію знань.

Марічка Мотиль, львів’янка, молода мама.

Спеціально для Прометея.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.