Професіоналізм жінки проявляється у її вигляді?

Днями прочитала новину про те, що в Єгипті двох телеведучих їхнє керівництво змушує схуднути до «належного вигляду». Раніше про таке я читала у книгах про об'єктивацію, де описувались історії 60-80-х років.

Професіоналізм жінки проявляється у її зовнішньому вигляді?
21 Серпня 2016 17:29Блоги,Катя Бенюк

Наприклад, про те, як авіакомпанії звільняли стюардес через те, що ті поправились на 1 кг. Чи про телеведучу, професіоналку свого діла, яку звільнили через «надмірну кількість зморшок».

Звичайно, таких історій багато і сьогодні, однак на офіційному рівні вони трапляються досить рідко. Саме тому новина про Єгипет мене і шокувала. Більше того, телекомпанія, де працюють жінки таким чином порушує конституцію. Як стверджують місцеві юристи, така вимога до жінок є насиллям проти них.

Із цього наглядного прикладу мої приховані надії на прогресивність суспільства вже не приховані, а зовсім відсутні. Замість цього у мене виникає відчуття жахливої несправедливості. Виходить, що жінка є об’єктом, яка не підходить/підходить до незрозумілих чоловічих стандартів. При цьому, як ми можемо помітити, чоловіки-телеведучі можуть бути різних форм і віку. У їхньому випадку справді оцінюється професійність та навики. У випадку жінок – лише зовнішність. Ми часто сміємось із високоногих блондинок, які не можуть два слова скласти до купи, але здобувають все більше і більше професійних вершин. І часто з них сміються самі чоловіки, не задумуючись, що саме вони штовхають жінку до таких методів.
Хоча, не зовсім справедливо і звинувачувати у всьому лише чоловіків. Так, на жаль, не всі жінки розуміють суть проблеми і свого положення в патріархальному суспільстві.

Загалом же таке явище називається об’єктивацією. Це коли ми сприймаємо людину не як людину, а як об’єкт, ціль. Наприклад, жінка як картинка. Без емоцій, потреб, усвідомлення особистості і т.д. Жінки існують, щоб милувати око чоловікам, щоб ними користувались, бо вони ж предмет. У нас не має вищих цілей, ідей, власних думок. Приблизно така примітивна логіка нашого суспільства.
Ми звикли чути жахливі історії про становище жінки у мусульманських країнах, але не бачимо що робиться у розвиненому світі. Історія в Єгипті особлива якраз тим, що відбувається на офіційному рівні, а скільки таких кулуарних ситуацій у США та Європі?
Звичайно, якщо порівнювати із обрізанням, викраданням, катуванням і іншими речами у східних країнах, то конкретно примус до схуднення звучить не надто серйозно. Однак, слід замислитись про те, що не існує великого чи малого зла, не існує трішки несправедливості.
Досить просто констатувати той факт, що це несправедливо і так не має відбуватись.

Катя Бенюк, журналістка, громадська активістка.
Спеціально для Прометея.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.