Про підміну понять і ведмежу послугу у фемінізмі

Коли заходить мова про гендерну рівність і про рівність можливостей, то часто навіть досить притомні люди говорять речі, які формують враження, що в нас існує кілька паралельних світів.

Про підміну понять і ведмежу послугу
8 Жовтня 2016 11:10Блоги,Ярина Волошин

Недавно під час обговорення виборів та передвиборчої гонки в США зачепили вічну тему: чи можна підтримувати Клінтон тільки за те, що вона може стати першою жінкою-президентом, і чи може це щось змінити в питанні гендерної політики.

Так от, мені давно здавалось, що Демократична партія США спекулює проблемами дискримінованих верств населення – минулого разу чорношкірий, цього разу жінка.

Так от, невже расизму в США більше немає? Невже чорні і білі в Гарлемі і тому подібних місцях не продовжують стріляти одне в одного. Більшість з них озлоблені через жахливе матеріальне становище і неможливість досягти тієї #AmericanDream, навіть якщо вони живуть там кілька десятків років чи народились там.

Але повернемось до проблеми жінок. Для мене дискусії про підтримку Клінтон нічим не відрізняються від пропозиції підтримати Юлю Тимошенко на противагу чоловікові Порошенку чи Януковичу, чи будь-кому іншому.

Невже від того, що багата біла жінка отримає кермо в якійсь державі, загальна ситуація з правами жінок та їхніми можливостями зміниться?

В Польщі прем’єр-міністр Беата Шидло активно обмежує права людей на вільне висловлення думок та недавно взагалі пропонувала заборонити аборти (навіть якщо це згвалтування чи інцест).

Зрештою, вже кілька років поспіль авторитетні міжнародні видання одноголосно називають найвпливовішим політиком в світі Ангелу Меркель. І що? Розкажіть, наприклад, мусульманським жінкам, що все більше білих багатих жінок приходить до влади і вже зовсім скоро вас перестануть забивати камінням? Або пообіцяйте маленьким дівчаткам з африканських племен, що скоро їхні клітори не будуть вирізати варварським способом посеред пустелі, бо це місцева традиція?

Як на мене, всі розмови про те, що підйом Клінтон і тому подібних персонажів по кар’єрних сходах вверх є досягненням в сфері гендерної політики, є серйозною загрозою для 98% жінок по всьому світу. Адже рано чи пізно хтось скаже, що проблеми вже не існує, бо, нібито, ті жінки, які хочуть, вже давно досягли своєї рівності. І тоді доводити, що в даному випадку мова іде про доньок і дружин депутатів, сенаторів, міністрів та королів буде вже пізно.

P.S. В фонді родини Клінтонів, наприклад, жінки заробляють менше ніж чоловіки.

Ярина Волошин, громадська активістка, бакалавр історії (УКУ), блогерка, мама.

Спеціально для Прометея.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.