Про кого забув Аваков?

Можливо ж не всі знають, що Державна служба України з надзвичайних ситуацій підпорядкована безпосередньо МВС. Це ті хлопці та дівчата, яким ми завдячуємо врятованими життями, майном та іншим.

Про кого забув Аваков?
14 Жовтня 2016 12:50Блоги,Катя Бенюк

Щоб було легше зрозуміти, про що іде мова, наведу мінімальну статистику:
За перше півріччя 2016 року зареєстровано невиробничих травм 782 460 нещасних випадків. Це аварії, падіння і т.д. Зокрема, звичайно ж і пожежі.
При такій роботі трапляються і нещасні випадки серед самих рятувальників. Достатньо згадати трагедію на львівському сміттєзвалищі, де загинули люди під час масштабного зсуву сміття та пожежі. Звичайно, цих людей можна вважати героями. Їх поховали з почестями, а держава виділила компенсацію їхнім сім’ям.
Проте, на цьому все позитивне, що можна сказати про державу, закінчилось. Так, держава виділила компенсацію, однак де вона була раніше? Мова йде про фінансування служби, про яку вочевидь Арсен Аваков забув. Ні тобі високої заробітної платні, щоб часом не брали хабарі, ні нової форми та створення позитивного іміджу. Наші рятівники як ходили у старій формі, так і ходять. Зарплата в середньому становить 3,5 тисячі, враховуючи премії та понаднормові чергування. Про техніку в окремих випадках страшно говорити.
До чого це все ведеться? До випадку в Дніпрі із вбивством патрульних. Зрештою і до тих патрульних і працівників нової суперполіції, які надалі беруть хабарі, гвалтують, вбивають або ж просто зовсім не підготовлені до кримінальних реалій. У них оплата праці куди вища, більше гарантій та захищеності. Ніхто при цьому не сперечається, що охороняти громадський порядок – річ важлива і також небезпечна. І ключовим словом тут є «також».
Родичам загиблих патрульних виплатили по 700 тисяч компенсації та дали по квартирі. Родичам загиблих рятівників у Львові виплатили по 120-140 тисяч.
При цьому під час цієї всієї трагедії львівських рятівників випустили у небезпечне середовище практично без будь-яких захисних засобів. Їх елементарно не було в наявності.
Є над чим подумати, правда?

Катя Бенюк, спеціальна кореспондентка інформаційного порталу Прометей, громадська активістка.

Спеціально для Прометея.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.