Пірати «штурмують» парламент в Ісландії

Заходиш в соціальні мережі та всюди бачиш пророцтва про найскоршу смерть і падіння західної демократичної системи, головними ворогоми якої є Росія, Туреччина та славнозвісне терористичне формування «Ісламська Держава».

Пірати можуть перемогти на парламентських виборах в Ісландії
17 Серпня 2016 23:03Блоги,Сергій Марко

В цей самий час на півночі Європи маленький, але героічний ісландський народ показує, що «загибель» станеться через реформування державної системи і в подальшому фактичне усунення бюрократичного апарату.

29 жовтня в Ісландії пройдуть позачергові парламентські вибори. Лідерство в країні зараз займає досить радикальна Піратська Партія, очільником якої є поетеса та активістка Біргітта Йонсдотир. «Пірати» прагнуть змін до Конституції для впровадження системи електронної демократії, що дозволить зменшити можливості для корупції, кількість чиновників-паразитів та дозволити населенню напряму контролювати ситуацію в країні. Також важливими пунктами в “піратській” передвиборчій програмі є наступне: відміна систем контролю авторського права в інтернеті, збільшення податків для багатіїв та декриміналізація наркотиків.

Такі, вже звичні для ісландців та взагалі північно-європейських країн пропозиції, змогли заволодіти серцями ісландців буквально за декілька років на хвилі скандалів за участі одіозних політиків, мільярдерів та економічного колапсу, до якого вищезгадані долучились.

Партії пророкують парламентську перемогу майже всі політичні експерти, адже рівень підтримки ще два місяці тому у “піратів” був на рівні 40%. Зараз він складає 28%, що краще за позиції консерваторів на 4%.

Демонтаж держави та поширення народного контролю буде відбуватись в Ісландії через парламентаризм і зміну Конституції.

Ідеологічного забарвлення партія немає. Навіть заявляє, що для справжніх змін цього і не треба. Справжні покращення можна досягнути без кліше та завдяки більшої відкритості фінансових потоків і політичної системи.

Чи стануть популярними на весь світ «пірати», як стала нещодавно ісландська збірна по футболу, дізнаємось ми в кінці жовтня, а чи дотримаються виконань своїх обіцянок, побачимо протягом декількох років їхнього можливого правління.

Сергій Марко, блогер, громадський активіст.

Спеціально для Прометея.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.