Парадокси львівського містобудування

Сьогодні в міськраді відбулась десяте, ювілейне, засідання погоджувальної комісії по вирішенню спорів в сфері містобудування.

MgT9ChiaIyo
18 Червня 2016 10:24Блоги,Ярина Волошин

Сьогоднішнє засідання мені нагадало університетські пари з предмету «Логіка». Там теж давали такі задачки.
Хоча ці заняття більше підходять для предмету «Абсурд».
На попередніх заняттях дуже популярною темою було «Надання земельної ділянки під забудову в оренду на 10 років».
Ніхто з учасників колективних занять так і не зміг знайти вирішення цієї задачки: куди дінеться багатоповерхівка через 10 років з цієї ділянки?
Одна з тем сьогоднішнього заняття була не менш прозаїчною і більш поширеною.
Хтось купив будку/пункт склотари/кіоск. Якимось чином воно стає капітальною спорудою і «реконструюється» в кілька поверхів. Деталі сценаріїв бувають різними, але висновок всюди один. Міськрада не хоче/не може розривати договір оренди чи вчиняти інші дії стосовно земельної ділянки під цим кіоском, бо його вже перепродали і кінцевий власник ніпрічьом.
От така задачка.

P.S. Вже близько 5 місяців у Львівській міській раді діє тимчасова комісія з вирішення спорів у сфері містобудування. Вона створена з ініціативи активістів, котрі у своїй діяльності зіткнулись з кричуще високою кількістю незаконних забудов чи будівництв зі значними порушеннями. У роботі комісії беруть участь: перший заступник міського голови, начальниця юридичного управління, начальник департаменту містобудування, начальник управління архітектури, начальниця управління охорони культурного середовища, представник райадміністрації (відповідно до локації об’єкту будівництва) та місцевий депутат. Також в комісію входять шестеро активістів – п’ятеро постійних активістів «Народної Дії» та один представник мешканців, котрі живуть біля об’єкту планованого будівництва.

Ярина Волошин, спеціально для Прометея

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.