Наближення поліцейської держави

Тільки за останні два тижні в Україні було 3 чи 4 випадки, коли працівники дорожньої служби гинули під час виконання своїх службових обов'язків. От і днями біля Львова загинув чоловік, наносячи розмітку.

Тільки за останні два тижні в Україні було 3 чи 4 випадки, коли працівники дорожньої служби гинули під час виконання своїх службових обов'язків. От і днями біля Львова загинув чоловік, наносячи розмітку
28 Вересня 2016 22:06Блоги,Ярина Волошин

Вони роблять наше пересування по дорогах безпечнішим, роблять можливим дотримання правил дорожнього руху, але це називають нещасним випадком, і їм ніхто не збирається давати надповноваження.
Тому наміри міністра Арсена Авакова і голови Нацполіції Хатія Деканоїдзе запровадити «презумпцію правоти поліцейського» є нічим іншим, як спробою під шумок, спекулюючи загибеллю двох патрульних, намаганням дати спецслужбам ті повноваження, які унеможливлять дотримання прав людини в Україні.
Через 3 дні вступає в силу судова реформа, яка зробила майже недоступною для українців можливість захищати свої права в судах: величезні суми судових зборів + нав’язаний інститут адвокатури, який не надає ні якісних, ні доступних послуг.
В цих умовах пораду «підкорятися, а тоді оскаржувати» можна сприймати виключно як насмішку і знущання.

Тим більше, що в ситуації з дніпровськими поліцейськими більші повноваження їм точно би нічим не допомогли, бо Пугачов би їм не підкорився в будь-якому випадку. Патрульний Кутушев застосував зброю, коли побачив пістолет порушника, але вже було пізно. Жодні додаткові повноваження (крім, можливо, кращих вмінь у психоаналізі та практики роботи у стресових ситуаціях) не врятували б загиблих.

Така спекуляція створює враження, що очільники силових відомств тримали напоготові законопроекти про розширення їхніх повноважень і тільки чекали потрібного випадку.

Поліція в Україні навіть не має права претендувати на презумпцію правоти, бо права громадян ще навіть близько не стали цінністю у нашому суспільстві. Та і тіло вбитого поліціянтами Олександра Цукермана з Кривого Озера поховали тільки місяць тому.
Нічого не міняється і поліцейська держава все ближча. Можливо навіть ближче, ніж за Януковича.

Ярина Волошин, громадська активістка, бакалавр історії (УКУ), блогерка, мама.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.