Маємо шанс врятувати дітей

Напевно вперше за все своє свідоме життя я справді повірила в те, що хоча б щось налагодиться. 4 серпня в Міністерстві освіти та науки прийняли доленосне рішення про зміну підходу до навчання дітей в молодшій школі.

Маємо шанс врятувати дітей
7 Серпня 2016 16:27Блоги,Ярина Волошин

Мене ця тема завжди дратувала і лякала, бо вже за якісь два роки моя дитина стане першокласницею і її щодня будуть мучити величезними об’ємами непотрібної і важкої інформації.
Те реформування, про яке говорять Лілія Гриневич і МОН, мені дуже подобається, але ми ж знаєм, як навіть хороші плани назавжди залишаються на папері. Однак вже з 1 вересня молодша школа буде вчитись по-іншому – вчителів не обмежуватимуть кількістю годин на тему, дітей не змушуватимуть завчати теми і параграфи, дозволять писати олівцями, щоб не створювати додаткових страхів перед помилками, таблички множення «на зубок» і складання речень по графічних схемах теж мають відійти в минуле.
Дуже мені подобається ідея про вивчення іноземної мови (що я вважаю життєвонеобхідним), починаючи не з граматики, яку 6-річне дитя апріорі не може осягнути, а з віршиків, пісень та мультиків.
Вивчення української теж має змінитись – як на мене, краще навчити дитину висловлювати свою думку, описувати (усно) те, що вона бачить, шукати відповіді на запитання, аніж змусити завчити, що «нездієсловамипишетьсяокремо».
Не менш важливим є зняття нормативів та незрозумілого походження муштри на уроках фізкультури.
Описувати нововведення можна ще довго, але важливо, щоб цей підхід залишився не лише номінальним. Я в жодному разі не хочу образити вчителів, але завжди легше змусити, ніж мотивувати і тому слідкувати за тим, як ефективно ці зміни будуть впроваджуватися в життя належить притомним батькам.
Зараз скажу можливо прозаїчну, але, як на мене, вірну думку про те, що відсутність альтернативи в політиці є наслідком шкільної політики останніх 30-ти років. Нас не вчать думати і пропускати інформацію через себе, а вчать сприймати і завчати. Це стосується і молодшої, і середньої, і вищої школи, але в молодшій ще й відбивають бажання вчитись і дізнаватись щось нове.
Тому, якщо ми хочемо змінити/сь, то не можна дати зіпсувати та зламати наших малюків.

«Освіта – найпотужніша зброя, щоби змінити світ» (Нельсон Мандела).

Ярина Волошин, громадська активістка, бакалавр історії (УКУ), блогерка, мама.

Спеціально для Прометея.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.