Казка про «Струмок», або як брехня роз’їдає совість

Неодноразово в «Скандальних забудовах» з’являлися пости про події на вул. Струмок-Масарика, 7, де над головами діток (і це без перебільшення!), що відвідують дошкільний навчальний заклад №167 «Калинка», будують 14-поверховий будинок.

21316231_490445617980227_3063077495890175714_o
20 Вересня 2017 22:31Блоги,Світлана Федоришин

Є маса фото з цієї ділянки. Причому свідомому громадянину, що бачить цю потвору впритул садочку, і в голову не вкладається, як можливо було надати дозвіл на таке будівництво. Скажу без цензури: свою думку (в стилі «Що це за ….?» чи «Який ….. тут може будувати?») про цю будову висловлювали багато державних «мужів» з Прокуратури міста та області, Національної поліції чи то чиновнички міської ради, але ніхто з них особливо пальцем не поворухнув, щоби це зупинити… А скажу більше – дехто вміло «вмивав ручки» зі словами «Треба діяти в правовому полі…» чи то ще цинічніше – мовчав, опустивши очі, а за спиною вдало підбадьорював забудовника.
Пережито за цією адресою було багато, всього не перерахуєш: і сварки з мешканцями сусідніх будинків, яким просто перерили та заблокували вхід до будинку, і незаконне перекриття та розриття проїжджої частини вулиці, знищення зелених насаджень, спроби закопати газогін середнього тиску на території садочку, підтопи грунтовими водами котловану та, як наслідок, зсуви грунтів, значні обвали самої території дитячого садочку, де тепер не гуляють діти і дитячі майданчики заростають травою, численні приїзди комісій, поліції, слідчо-оперативних груп, позови в суд забудовника проти небайдужих мешканців, погрози та дзвінки від невідомих, абсолютна зневага до громади та образи, навіть візит ксьондза до котловану «потішив». Але…
….Усе перейшло в так зване «правове поле»…

Скандальна забудова Струмок-Масарика, 7

Батьки дітлахів, що відвідують садочок, подали до суду на скасування наказу Департаменту містобудування Львівської міської ради щодо видачі містобудівних умов та обмежень забудови ділянки на вул.Струмок-Масарика,7. Здавалося б, що наша міська рада мала би відстоювати інтереси громади міста, особливо дітей! Та де там! Не в нашому випадку! Хоча зустрічаються рідкісні випадки, коли влада міста ніби як виступає в інтересах простого люду. Думаю, що це інша ВЕЛИКА казка…
Суддя першої інстанції Радченко, переселенець, що до цих пір керується рішеннями Сніжнянського районного суду Донецької області (це без перебільшень, оскільки так зазначено в рішенні суду!), був теоретично «відсутній» під час засідань, абсолютно ігнорував докази та відводи та виніс рішення не на користь батьків дітей. Єдине, що прийняв до уваги, це заходи забезпечення та зупинив дію містобудівних умов та обмежень до прийняття рішення по справі. Тож, містобудівні умови та обмеження, а це вихідні дані на проектування будинку, були зупинені ще з 4 травня 2016 року! По суті, ніякого будівництва і вестися не могло. Мудрий забудовник свідомо зупинив би будь-які роботи до вирішення справи…І знову, це не в нашому випадку – тут робота «кипіла» до пізньої ніченьки, як-то казали раніше «Пятілєтку – в трі дня!»
Забудовником в судах усіх інстанцій ВМІЛО (як під сопілочку!) скасовувалися усі приписи Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю на припинення будівельних робіт. Причому ніяких доводів інспекторів ДЕРЖАВНОГО будконтролю не було взято до уваги, а права забудовника на здійснення (ніби-то) законної господарської діяльності цілком і повністю було підтримано… От вам і «правове поле»…
А далі – рішенням Львівського апеляційного адмінсуду під головуванням судді Шавеля 21.06.2017 року таки скасовано і доведено неправомірність видачі містобудівних умов та обмежень на забудову даної ділянки та доведено факти порушення прав дітей. Скажу для уваги, що ця вузенька діляночка шириною 23 метри передбачалася в майбутньому під розширення дитячого садочку, про що зазначено і в листах ДП «Містопроект» та закріплено планом зонування Шевченківського району, який пройшов громадські слухання… Ой, як би потішилися молоді батьки, якби цей проект було здійснено! Кращого місця в мікрорайоні і не придумаєш! Відомо скільки набудовано та й далі «втискається» в районі пр. Чорновола без дотримання будівельних норм, шалена кількість квадратних метрів житла, а необхідну інфраструктуру мало того що не будують, а ще й нищать! Де необхідні садочки? А вкрай необхідні автостоянки? Вони просто безслідно зникають!
Тепер найцікавіше… Згідно Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» після набрання рішенням суду законної сили, автоматично скасовується дозвіл на будівництво. Так би мало бути, однак… Знову ж таки, в суді по скасуванню дозволу на будівельні роботи, де головуючою є суддя Хома, всіляко ігноруються заяви про забезпечення позову на зупинення будівельних робіт! ДВА місяці дана суддя не розглядає поданої заяви! ДВА МІСЯЦІ!!! Хоч мала би розглянути протягом двох днів.. Усіма методами затягується розгляд справи! Тут тягне не на одну скаргу до Вищої ради юстиції чи то навіть НАБУ…

Скандальна забудова Струмок-Масарика, 7

А тим часом… Усі позови фірми-забудовника цілковито приймають до розгляду вже інші судді (1 , 2 , 3), та й та ж суддя Хома прийняла позовну заяву забудовника, де останній позивається до інспекції ДАБК про скасування та визнання протиправним наказу на анулювання дозволу на проведення будівельних робіт по Струмок-Масарика,7. Інший суддя, Сакалош, вміло приймає заходи забезпечення та зупиняє дію цього наказу ІДАБК.
Тільки от тут задачка з невідомим!!! В жодній винесеній ухвалі (а, певно, і в позовах) замовчується рішення Львівського апеляційного адміністративного суду щодо скасування містобудівних умов та обмежень!
Багато хто з львів’ян дивується великій кількості забудов! Чому ж дивуватися? Не буває чесного забудовника! Не вірю і вам не раджу! Зараз будують усі, кому заманеться, треба мати лише наглість та, як кажуть, лишніх «пару рублів». Далі усе «рєшаємо»: і в міськраді «добрий» дядько поставить підпис (неважливо, що немає на це права), і в усіляких інспекціях, що вміло замовчують порушення (надіяться, що люди собі самі дадуть ради, а як ні, то так і буде), а далі недодивляться у «Львівгазі», чи у «Львівводоканалі», все «залагодиться» в судах усіх інстанцій (хоча, вже є деякі позитивні моменти в «правовому полі», на диво…) Багато з таких «осіб» мають життєвим гаслом «А я живу один раз!» та не думають про наслідки для дітей та наступних поколінь…Шкода…
Шкода, що не хоче наш український народ зрозуміти, що КРАЩЕ майбутнє в руках у кожного з нас! Хочеться нагадати усім (особливо тим, про кого ця казочка) дещо з Конституції України, так, для саморозвитку, щоби запам’яталося:
Стаття 3. Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави. 
– Стаття 5. Україна є республікою. Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами. Ніхто не може узурпувати державну владу. 
– Стаття 6. Державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову. Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.

От така вийшла незакінчена казочка про «Струмок». Знаю, життя розставить усі крапки над «і». Але ми ж самі і маємо його змінювати на краще!
Далі продовжуються судові справи, далі доказуємо правоту та трактуємо Закони України. Шкода, що дехто на свій лад. Але… «Бог бачить все!».
Далі буде….

Світлана Федоришин, громадська активістка, Львів.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.