Хто такий громадянин?

Напевно, для розуміння демократії треба спочатку з'ясувати, хто такий «Громадянин».

Anti-government protesters stand behind burning barricades in Kiev's Independence Square February 19, 2014. Ukrainian President Viktor Yanukovich accused pro-European opposition leaders on Wednesday of trying to seize power by force after at least 26 people died in the worst violence since the former Soviet republic gained independence.  REUTERS/Vasily Fedosenko (UKRAINE - Tags: POLITICS CIVIL UNREST)
15 Червня 2016 14:30Блоги,Сергій Львівський

Слово «Громадянин» з’явилось під час Великої Французької революції, коли докорінно змінились порядки. До того часу, коли з’явилась ГРОМАДА, народ називали черню. Народ силою об’єднання підняв на прапор ПРАВО ЛЮДИНИ. Ні, йому не дала цього права, з царського плеча монархія та король, він виборов це 80-річної боротьбою, поступово перетворюючись на суб’єкт історії. Чи можна назвати Громадянином, територіального мешканця який просто ходить голосувати на вибори? Чи можна назвати Громадянином того, хто відчужений від політично-соціального процесу, не бере в ньому безпосередньо участь і взагалі нічим не цікавиться, окрім як забезпеченням своїх тваринних інстинктів? Чи можна назвати Громадянином егоїста, який не ототожнює себе з громадою – колективом – суспільством – середовищем, який плює на інших, закриває очі на чужу біду, не солідаризується з іншими у боротьбі за їхні права і не працює на загальний добробут, тобто не є частиною Г Р О М А Д И?

Безправна громада, тому що безправний громадянин, тому що немає громадянина, тому що немає такого суб’єкту як Громада, а якщо немає громади, то немає і громадянина, а є чернь, холопи, плебеї, раби, і є господарі феодали. ГРОМАДА, це констатація факту, це повноцінний живий організм, який відчуває біль, кожного її члена, а не перелік юридичних папірців та декларацій.

 Сергій Львівський, спеціально для Прометея.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.