Думки напередодні бурі

На фоні всіх останніх заяв Росії та подій в Криму, проглядається якась зловіща послідовність і аналогія 1914 року.

Думки напередодні бурі
16 Серпня 2016 15:18Блоги,Сергій Львівський

Багато журналістів, блогерів та політологів, а я б скоріше назвав їх «політтехнологами влади», аналітиків, поспішили заявити, що все буде добре і немає причин хвилюватись, іншими словами, заспокоїлии громадян. «Росії не вигідно, що це провокація від безвиході і тд, Європа нам поможет, захід з нами».
А я от чомусь думаю, що далі буде гірше, тому що причин на сподівання кращого сценарію, на горизонті не передбачається, на жаль. Уряд бездіє і нічого не робить, а навпаки закручує гайки всім і вся, хто відкриває рот, втрачаючи при цьому будь-яку легітимність в очах народу, того самого народу, який би міг боронити вітчизну та свій дім від загарбників. Але як показує практика, чинити опір можуть вільні люди, а не раби, а з соціальною політикою та олігархічним консенсусом, втрата суб’єктності, з нас послідовно роблять саме рабів…
Комусь би хотілось останній айфон та путівку кудись краще, чим який не будь Єгипет.
В Донецьку люди ще 3 роки назад і подумати не могли, що так все розвернеться, і в Сірії, в Лівії і інших гарячих точках на планеті, також думали що їх це омине, і це все може бути тільки десь в Югославії, в Чечні в Палестині, в Північній Ірландії, тільки не в їхньому регіоні. Але реальність інша… і це все епізоди одного геополітичного процесу, в якому МИ, як жителі планети земля, граємо для когось свою ресурсну роль. Іншими словами ми – гарматне м’ясо, і саме головне, це не залежить від нашого бажання.
Хтось сказав колись з відомих
«Якщо ви не цікавитесь політикою, то це не значить, що політика не зацікавиться вами». Третього не дано, або ви, або вас. Все.

Хтось будує собі свій світ і свою реальність, ховаючись як слимак у свою шкарлупку, думаючи, що в ній він в безпеці і його пронесе, не я…, не зара…., не сьогодні.. не тут… а коли приходить жорстока холоднокровна реальність, його світ розвалюється, і як дім на піску, все тріщить і сиплеться.
Через нерозуміння, паніку, страх та хаос втрачається все, все чим ти дорожив обнуляється і обезцінюється, твоє життя нічого не коштує, як і всі твої попередні проблеми, і усвідомлення цього, людей ламає, ламає долі, характери, житті, розвалює сім’ї, далі деморалізація в масах, і тоді набагато легше завоювати та підкорити.
І в цей час, людям хочеться не «п’ятий айфон і путівку в Єгипет», а просто вижити, сирої води та хліба, бачити поруч, серед здорових і живих, обличчя рідних, дітей, чоловіків та жінок, і повернути все назад, назад, де було тепло, комфортно, спокійно та затишно.

Все визначається в порівнянні. Не будь байдужий до «чужої біди» сьогодні, тому що завтра від тебе відвернуться інші, і ти залишишся сам.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.