Деякі думки про вбивство Павла Шеремета

Вбивство журналіста Шеремета викликало суспільний інтерес та занепокоєння самих журналістів. Більшість з них, допоки слідство розглядає кілька версій, намагається писати про свої власні здогадки. Хтось вбачає у смерті журналіста задум на дестабілізацію країни, хтось навіть знаходить російський слід, а дехто впевнений, що Шеремет просто щось знав, чого не мав би.

385619216
12 Листопада 2016 16:25Блоги,Катя Бенюк

Неможливо не звернути увагу на своєрідну співпрацю журналіста з рухом «Азов». З приїздом в Україну Шеремет одразу звернув увагу на це формування та загалом відгукувався про них позитивно. Особливо йому подобався розвиток Андрія Білецького як політика. З останнім він непогано спілкувався. В день смерті, як вже всі знають, Павло Шеремет навіть їхав на акцію «Азову», проте не доїхав. Здавалось би у стосунках між ним і націоналістичним формуванням все гладко. Однак журналіст у своєму останньому блозі, присвяченому якраз «Азову», легко звернув увагу, що не всі там такі хороші, як би цього хотілось, і до деяких персон, зокрема і до самого Білецького, ще треба приглядатись.

«За Андрієм Білецьким, звичайно, треба продовжувати уважно стежити, спостерігати. Він дуже сильно прогресує за останні два роки і зростає, але його радикальна і нацистська молодість все ще іноді дають про себе знати», – писав Шеремет, описуючи історію з азовцями, що нападали на інкасатори.

Тобто, з однієї сторони, Шеремету, як звичайному чоловікові, хотілось вірити у «Азов» як нове дихання в українській політиці. З іншої ж сторони, деякі вчинки «Азову» чи окремих осіб із цього руху стримували журналіста від однозначних позитивних висловлювань в сторону так званих націоналістів.
Дуже рідко, проте, трапляються тексти в мережі Інтернет із здогадками щодо смерті журналіста, які пов’язані із «Азовом».

Крім вище описаного, авторка статті може припустити, що ще одна тема, над якою працював Шеремет, привела до його смерті. Знову ж таки, рідко хто в ЗМІ дозволяє собі згадати про те, що Павло Шеремет займався темою Одеського припортового заводу. Зокрема, корупційним скандалом навколо Сергія Переломи та Миколи Щурікова. Вже відомо, що деякі українські можновладці та політичні партії ведуть боротьбу за контроль над заводом. І якщо кілька місяців тому всі дискутували щодо махінацій «Народного фронту», то сьогодні все більше чути про амбіції Арсена Авакова захопити завод. І міністр МВС, маючи в руках таку силу, успішно її використовує. І знову ж таки тут неподалік знаходиться і «Азов», протектором якого є, згідно думки більшості аналітиків, той самий Аваков.

Будучи близьким до «Азову», Павло Шеремет просто не міг не знати, що керівником відділу охорони об’єктів стратегічного значення Департаменту державної служби охорони при МВС є одіозний Сергій Коротких. В колах «Азову» більше відомий як Боцман. І відділ цей створений недавно, і саме в Одесі. Ми поки можемо лише здогадуватись, чи є якийсь зв’язок між цим всім чи ні. І зовсім інше питання виникає щодо доцільності залучення Боцмана до охорони об’єктів державного значення. Тут Павло Шеремет у своєму останньому тексті красиво натякнув на військовий переворот.

Деякі думки про вбивство Шеремета
«Невдалий турецький військовий переворот сколихнув українську спільноту політичних аналітиків і на кілька днів актуалізував страхи і розмови про військовий переворот в Україні. Одні лякають неминучим і кривавим переворотом, інші заспокоюють – нікому бунтувати», – так розпочав свій блог про «людей в камуфляжі» журналіст. На жаль, він не мав можливості більш конкретно донести свої думки нам.

Ще одна важлива річ, яку оприлюднили журналісти «Української правди» – клопотання слідчих щодо деяких телефонних номерів, які були підозрілими.

«Відповідно до клопотання, ці номери одночасно й нетривало працювали в зоні місця проживання та парковки Павла Шеремета…
Так, 16 серпня слідчий групи слідчих ГСУ Національної поліції Анджей Подоляк подав до Печерського райсуду ряд клопотань з проханням про черговий доступ до даних кількох мобільних номерів…Вище зазначені адреси вказують на дислокацію полку Азов», – йдеться у статті УП.

Звичайно, лише з часом українське суспільство зможе дізнатись єдину вірну версію смерті журналіста Шеремета – чи це буде російський слід, чи дестабілізація, чи певні політичні сили всередині українського суспільства, а може, щось зовсім інше.

Катя Бенюк,

журналістка, громадська активістка.

Спеціально для Прометея.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.