Чи є в Україні капіталізм?

Часто можно почути від різноманітних «атлантів», що в Україні відсутній капіталізм, який нам треба побудувати. В принципі, з цим можна погодитись, але лише частково. Бо, на мою думку, в Україні все-таки існує капіталізм, але специфічно східноєвропейської, пострадянської школи.

Чи є в Україні капіталізм?
14 Грудня 2017 22:00Блоги,Сергій Марко

Після розпаду Радянського Союзу Україні обіцяли майбутнє успішної соціально-орієнтованоі країни. Так би воно все і було, якби не кумівська політика, яка була передана нам ще від Совка. Україна – це країна кланів. Від низу до верху люди беруть на роботу та влаштовують: членів сім’ї, своїх друзів, жінок, дітей і так далі. Хтось скаже: «Ну, а, що в цьому поганого? Це турбота про близьких». Ну, ось в цьому і зберігається ключ до розгадки проблеми.

Фундамент розвитку країни будується не на принципах навичок, інтелектуальних здібностей або досвіду, а на кровному родстві, за принципом мафіозних структур. Наш капіталізм – це неофеодальні відносини, екстрапольовані на ринкову формацію. Причому це не означає, що за Радянського Союзю був комунізм, який зруйнував дядько Сем. Ні, це також капіталізм, але який базувався на державній власності. Відповідно, що в сучасній Україні, що в колишньому Радянському Союзі, панує та панувала, можна сказати, така собі деформована форма капіталістичних відносин, яка знайшла своє місце в світовій системі.

З колишніх партійних членів, чиновників та бандитів була сформована нова «національна еліта», яка абсолютно з точністю перемагає у класовому протистоянні в нашій країні. Це просто капіталізм, в якому перемагає великий капітал. Комусь просто хочеться бачити, щоб в нас був капіталізм, в якому перемагає середній бізнес або наймані працівники, і тому вони не хочуть визнавати, що капіталізм може бути ось такий поганий, такий який він є в нас.

В сусідніх Росіі та Білорусі відбулась перемога не просто великого капіталу, а обмеженого кола осіб: вищих чиновників та представників силових структур, і це теж капіталізм. Просто перемогли в «чесних конкурентних перегонах» не так багато людей, якби хотілось носіям ліберальної ідеологіі.

Коли серед кола активних громадян я чую, що організацію треба будувати по мафіозному типу, то мені хочеться провалитись через підлогу. Як можна хотіти змінити щось в цій країні, використовуючи фундаментальні принципи проти яких ти і борешся? В Україні немає верховенства права та закону, я вже мовчу про соціальну справдливість та розвиток. В Україні правлять регіональні князі на чолі з верховним правителем. Всі наші зміни політичної риторіки не відповідають ідеологіям або бажанням щось змінити. Доки в країні правлять мафіозні клани і відповідно система себе самовідтворює постійно, доти в нас буде бідність і розруха.

Основа правлінння такого типу заключається у добробуті тільки членів сім’я та існуванні Батька – головного воротили, який всім і керує. Ідеологічними засадами є: одноосібна влада та повний контроль за ресурсами. Тут немає місця для розвитку суспільства, науково-технічного прогресу або гуманізму. Навіть про таке улюблене останнім часом явище, як «благо націі», мова теж йти не може, бо національне благо – це благо їхнього обмежного кола сім’ї.

Якими би кольорами та назвами не обертались члени правлячих кланів, це все буде всього лише відповідь на зовнішні чинники та мімікрія під суспільний запит. Боротись проти «комунізму» або за «рускій мір» будуть тільки тоді, коли це буде необхідно для збереження та збагачення Сім’ї.

Ось це фундаментальне розуміння правил політичної гри в Україні повинно дати уявлення, як треба діяти далі. Не треба мріяти про Дона Корлеоне або Пабло Ескобара. Вони в нас і так є, звуть іх Дмитро Фірташ, Петро Порошенко, Рінат Ахметов, Андій Садовий та інші. Проти них та проти ідей мафіозної держави треба і боротись всім чесним політичним групам, спрямувавши всі свої сили на це, від лібералів до соціалістів.

В Україні необіхідно відкрити вікно для чесної політичної гри і можливо це лише із знищенням цінностей «сімейного типу».

Сергій Марко, блогер, громадський активіст.

Спеціально для Прометея.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.